Egzaminy poprawkowe odbêd± siê w/g ustalonego harmonogramu: dnia 26 sierpnia 2016 roku (pi±tek) historia - godz. 9.00 - sala nr 10 29 sierpnia 2016 r. - poniedzia³ek
jêzyk niemiecki – godz. 9.00 – sala nr 10
chemia – godz. 9.00 – sala nr 11
matematyka – godz. 11.00 – sala nr 10
"Lato w mie¶cie" to inicjatywa, która ma za zadanie ubarwiæ wakacyjny czas dzieciom, które nigdzie nie wyjecha³y b±d¼ jeszcze nie wyjecha³y. W akcjê anga¿uj± siê zarówno szko³y, jak i o¶rodki sportowe czy biblioteki. Wszystko po to, ¿eby dzieciaki nie poczu³y, co to jest nuda. Nauka gry w krêgle? Mo¿e wspinaczka i pi³ka no¿na? A mo¿e wyjazd na basen lub przeja¿d¿ka kolejk± w±skotorow±? Nawet najbardziej wybredni znajd± w bogatej ofercie letnich atrakcji co¶ dla siebie.
W akcji „Lato w mie¶cie 2016” organizowanej w Zespole Szkó³ im. Jana Paw³a II w Bieniewicach w terminie 27.06 – 08.07.2016 roku uczestniczy³o 53 dzieci z klas I – IV szko³y podstawowej.
Zajêcia odbywa³y siê od poniedzia³ku do pi±tku w godzinach 8.30 – 13.30 zgodnie z wcze¶niej przygotowanym harmonogramem. Dzieci przebywa³y pod troskliw± opiek± pañ: Jolanty Wi±cek, Barbary Siedleckiej, Magdaleny Królickiej, Marioli Wysiñskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
W ciekawej ofercie „WAKACJE BEZ NUDY” znalaz³y siê wyjazdy do Warszawy, Ko³acinka, Granicy, Julinka i Piaseczna. Mia³y miejsce równie¿ wyjazdy na basen, do kina, do krêgielni i parku linowego.
Podczas wycieczki do Parku Rozrywki w Julinku na wszystkich ¶mia³ków gotowych do zabawy czeka³y trasy, platformy i przeszkody umieszczone na linach: podesty, belki, drabinki i siatki, mosty, skoki, pêtle. Pod czujnym okiem instruktorów ka¿de chêtne dziecko, bez wzglêdu na stopieñ zaawansowania, mog³o przej¶æ trasê ciesz±c siê niezapomnian± przygod±.
Zaczarowana kraina dmuchawców zaprasza³a do zabawy na ró¿nego rodzaju zje¿d¿alniach, trampolinie i torach przeszkód.
Wizyta w Julinku i zabawy jakie mia³y miejsce sprawi³y wszystkim du¿o rado¶ci. Poprzez zabawê z animatorami, dzieci mia³y okazjê rozwoju swojej wyobra¼ni i inteligencji oraz przenoszenia siê w ¶wiat fantazji.
Z kolei podczas wyjazdu do Parku Jurajsko – Botanicznego w Ko³acinku – by³a okazja by przenie¶æ siê do epoki dinozaurów.
Podczas spaceru z przewodnikiem po ¶cie¿ce ery mezozoicznej dzieci widzia³y naturalnej wielko¶ci figury dinozaurów wkomponowane w piêknie ukszta³towany teren. W niecodziennej atmosferze zabytkowego parku zapozna³y siê z wygl±dem ró¿nego rodzaju drzew, ro¶lin, jak równie¿ fauny parku. Uczestniczy³y w zajêciach edukacyjnych „Gor±czka Z³ota”, podczas których w specjalnym miejscu za pomoc± sit, poszukiwa³y drobinek z³ota. W nagrodê za znalezione z³oto otrzyma³y pami±tkow± monetê oraz dyplom. Nasz pobyt w Ko³acinku zakoñczy³y zakupy pami±tek. Ka¿dy móg³ wybraæ co¶ fajnego dla siebie i dla swoich bliskich.
Niezwykle ciekawym okaza³ siê wyjazd do Piaseczna i przejazd zabytkow± kolej± w±skotorow± stanowi±cy podstawow± atrakcjê wycieczek turystycznych. Piaseczyñsko - Grójecka Kolej W±skotorowa posiada 28 km szlaku, który przebiega przez atrakcyjne tereny z piêknymi i ciekawymi dla turysty widokami oraz zabytkami architektury. Na trasie przejazdu Piaseczno – Tarczyn – Piaseczno z postojem w miejscowo¶ci Runów by³o pieczenie kie³basek przy ognisku. Nastêpnie dzieci uczestniczy³y w zajêciach edukacyjnych pt. "Lokomotywa Pana Tuwima" i zabawach ruchowych. Na zakoñczenie imprezy organizatorzy przygotowali s³odki poczêstunek - smakowite krówki w±skotorówki.
Dwukrotne wyjazdy na basen do Grodziska Mazowieckiego i do Kompleksu Termalno-Basenowego w Uniejowie by³y okazj± do utrwalania wcze¶niej zdobytych umiejêtno¶ci p³ywackich.
Wizyta w Sali kinowej Centrum Kultury w B³oniu by³a okazj± do obejrzenia projekcji filmu dla dzieci „Alicja po drugiej stronie lustra” natomiast w „Cinema City” na Bemowie filmu 3D „Gdzie jest Dory”.
Kolejn± atrakcj± podczas pobytu w warszawskim multikinie by³a krêgielnia gdzie by³o a¿ 10 w pe³ni zautomatyzowanych torów bowlingowych gwarantuj±cych zakrêcon± rozrywkê. Ka¿de zagranie gwarantowa³o ogromn± rado¶æ . A¿ ¿al by³o odje¿d¿aæ.
Zajêcia prowadzone na terenie szko³y równie¿ by³y okazj± do integrowania siê, nabierania pewno¶ci siebie, odkrywania swoich nowych mo¿liwo¶ci i umiejêtno¶ci: sportowych, muzycznych, plastycznych, kulinarnych.
Dzieci mia³y ogromna frajdê podczas zajêæ kulinarnych „Owocowe smaki lata”. W tym dniu najm³odsi mogli popisaæ siê swoimi umiejêtno¶ciami kulinarnymi. Ze zgromadzonych owoców dzieci przygotowa³y owocowe sa³atki. Sprawne r±czki najm³odszych kucharzy kroi³y owoce na drobne kawa³ki, które pó¼niej w magiczny sposób ³±czy³y ze sob± w celu uzyskania wytwornego smaku. Podczas kulinarnych prac dzieci wzbogaci³y swoj± wiedzê o warto¶ciach zdrowotnych owoców, uk³ada³y owocowe has³a i przys³owia, np.: „Smaczne winogrona i malinki dla ch³opczyka i dziewczynki”, „Chcesz byæ silny i zdrowy zjedz owoc surowy”.
Przy takiej organizacji spêdzania czasu nie sposób by³o siê nudziæ.
Dyrekcja szko³y, uczniowie i rodzice sk³adaj± serdeczne podziêkowania za dofinansowanie pó³kolonii, zorganizowanie dowozu dzieci na basen, do kina, Urzêdowi Miasta i Gminy w B³oniu, Gminnej Komisji Rozwi±zywania Problemów Alkoholowych B³onie, So³ectwu Bieniewice.
Dziêki dofinansowaniu mo¿liwe sta³o siê zorganizowanie wyjazdów, do¿ywianie oraz zakup nagród za udzia³ w organizowanych konkursach.
Uroczysto¶æ zakoñczenia roku szkolnego 2015/2016 odby³a siê 24 czerwca.
Ostatni dzwonek dla gimnazjalistów zabrzmia³ o godz. 8.00, dla uczniów klas IV - VI szko³y podstawowej o godz. 9.15 a uczniów klas I - III szko³y podstawowej o godz. 10.30.
W ka¿dej z czê¶ci po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego g³os zabiera³ pan dyrektor – Marek Parafiniuk. W swoim przemówieniu podziêkowa³ uczniom i nauczycielom za wysi³ek w³o¿ony w proces dydaktyczny oraz ¿yczy³ zebranym udanych, bezpiecznych i d³ugich wakacji. Wyrazi³ nadziejê, ¿e czas odpoczynku pozwoli zregenerowaæ si³y i w nastêpnych roku szkolnym, z jeszcze wiêksz± ochot± na nowo podj±æ trud nauki.
W dalszej czê¶ci uroczysto¶ci mia³o miejsce najprzyjemniejsze wydarzenie – wrêczenie przez dyrektora szko³y P. Marka Parafiniuka oraz wicedyrektora P. Ma³gorzatê Herc ¶wiadectw z wyró¿nieniem dla najsumienniej pracuj±cych, z zaciêciem walcz±cych o najwy¿sze oceny. Podziêkowania i nagrody odebrali te¿ uczniowie, którzy osi±gnêli sukcesy w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.
Wrêczone zosta³y równie¿ stypendia "Dam radê" wybranym przez kapitu³ê spo¶ród nominowanych tym uczniom, którzy poczynili najwiêksze postêpy w nauce i zachowaniu w miesi±cach - macu, kwietniu, maju i czerwcu.
Nastêpnie uczniowie wraz z wychowawcami udali siê do klas na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie, gdzie pozostali uczniowie odebrali swoje ¶wiadectwa.
– Tak wiec kolejny rok szkolny za nami... by³o ró¿nie jednak ka¿dy z uczniów pozytywnie wspomina miniony rok szkolny. ¯yczymy wiec wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!
"Szczê¶liwej drogi ju¿ czas" - zakoñczenie klasy III gimnazjum
 22 czerwca o godzinie 17.00 w naszej szkole odby³o siê uroczyste zakoñczenie szko³y przez uczniów klasy III gimnazjum.
Czê¶æ oficjaln± stanowi³o uroczyste przekazanie Sztandaru Szko³y uczniom klas drugich gimnazjalnych i pó¼niejsze rozdanie wyró¿nieñ, nagród, dyplomów, listów gratulacyjnych i podziêkowañ.
20 uczniów ukoñczy³o naukê w gimnazjum, w tym 7 z wyró¿nieniem (¯aneta Bandycka, Natalia Bronisz, Klaudia Go³êbiewska, Zuzanna Kacaliñska, Dawid Marchwiñski, Paulina Ogonowska, Katarzyna Wojciuk).
Wiêkszo¶æ z nich spêdzi³a w murach Zespo³u Szkó³ w Bieniewicach 10 lat – od zerówki, przez szko³ê podstawow± do gimnazjum.
Zakoñczenie roku szkolnego przebiega³o jak zwykle w rodzinnej atmosferze. Odbieraj±cym z r±k dyrektora szko³y P. Marka Parafiniuka i wicedyrektora P. Ma³gorzaty Herc ¶wiadectwo z paskiem uczniom towarzyszyli rodzice. Przemawiaj±cy podczas ceremonii ¿yczyli absolwentom pomy¶lno¶ci, spe³nienia marzeñ i pomna¿ania sukcesów.
Uczniowie i ich rodzice nie szczêdzili pochwa³ i podziêkowañ dla dyrekcji, nauczycieli za osi±gniête przez tegorocznych absolwentów wyniki w nauce.
Na zakoñczenie wszyscy bior±cy udzia³ w uroczysto¶ci udali siê na poczêstunek przygotowany przez rodziców.
 21 czerwca o godzinie 17.00 w naszej szkole odby³o siê uroczyste zakoñczenie roku szkolnego 2015/16 klas szóstych, które tym samym ukoñczy³y szko³ê podstawow± wêdruj±c dalej do gimnazjum. My¶l± przewodni± spotkania by³a jedna ze z³otych my¶li Patrona naszej szko³y ¦wiêtego Jana Paw³a II - „Prawdziwie wielki jest ten cz³owiek, który chce siê czego¶ nauczyæ”.
Ca³ej uroczysto¶ci towarzyszy³a donios³a atmosfera, piêkne przemówienia , u¶miech, a nawet ³zy rado¶ci i wzruszenia. Uroczyste spotkanie by³o okazj± do podsumowania i wyró¿nienia klas oraz poszczególnych uczniów za wysokie osi±gniêcia w nauce i zachowaniu.
Po nagrody wrêczane przez dyrektora szko³y P. Marka Parafiniuka i wicedyrektora P. Ma³gorzatê Herc wystêpowali prymusi, za¶ ich rodzice otrzymywali listy gratulacyjne. Rada Rodziców ufundowa³a nagrody ksi±¿kowe dla uczniów o najwy¿szej ¶redniej ocen i otrzymaniu ¶wiadectw ukoñczenia szko³y podstawowej z wyró¿nieniem. Tych by³a spora grupa - 7 uczniów z klasy VIa (Maja Diop, Pola Granowska, Rafa³ Lisiecki, Julia Majunka, Julia Podgórska, Dominika ¦witek, Julia Zaj±c) i 12 uczniów z klasy VIb ( Natalia Baraniak, Katarzyna Bronisz, Maja Grygorczuk, Maksym Karlicki, Jakub Kochañski, Aleksandra Krzycka, Igor £askawiec, Natalia Miko³ajczyk, Ilona Rybiñska (pierwsza w historii szko³y uczennica, która ze sprawdzianu szóstoklasistów otrzyma³a trzy 100% wyniki), Jakub Szmur³o, Barbara Tachasiuk, Julia Wo¼niak).
Nie zabrak³o równie¿ gratulacji dla uczniów, którzy osi±gali bardzo dobre wyniki w sporcie i godnie reprezentowali szko³ê na ró¿nego rodzaju zawodach sportowych. Uczniowie ci otrzymali piêkne pami±tkowe statuetki.
Podczas drugiej czê¶ci uczniowie równie¿ podziêkowali swoim nauczycielom programem artystycznym a nastêpnie wszyscy obecni udali siê na poczêstunek przygotowany przez rodziców tegorocznych absolwentów szko³y podstawowej.
Po ciê¿kiej pracy, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, nadszed³ czas d³ugo wyczekiwanych wakacji naszym absolwentom ¿yczymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach edukacji i cieszymy siê, ¿e nie opuszczaj± progów naszej szko³y - Zespo³u Szkó³ - tylko od wrze¶nia rozpoczn± naukê jako gimnazjali¶ci.
"Ksi±¿ka - to mistrz, co darmo nauki udziela,
kto j± lubi - doradcê ma i przyjaciela,
który z nim smutki dzieli, pomaga rado¶ci,
chwilê nudów odpêdza, os³adza cierpko¶ci." W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie nastêpuj±cych klas otrzymaj± darmowe podrêczniki na pocz±tku roku we wrze¶niu:
Klasa I,II i III Szko³a Podstawowa – za wyj±tkiem religii ( kupuj± rodzice).
Klasa IV i V Szko³a Podstawowa – za wyj±tkiem religii i jêzyka niemieckiego ( kupuj± rodzice).
Klasa I i II Gimnazjum – za wyj±tkiem religii ( kupuj± rodzice).
Podrêczniki dla klasy VI Szko³y Podstawowej i III Gimnazjum kupuj± rodzice ( mo¿na odkupiæ od starszych kolegów).
Szczegó³owy wykaz podrêczników znajduje siê w zak³adce "Podrêczniki szkolne".
Uroczysto¶æ zakoñczenia roku szkolnego 2015/16 odbêdzie siê 24 czerwca 2016 roku.
Godz. 8.00 - dla uczniów gimnazjum
Godz. 9.15 - dla uczniów klas IV - VI szko³y podstawowej
Godz. 10.30 - dla uczniów klas I - III szko³y podstawowej
Konkurs na najpiêkniejsz± ksi±¿kê ju¿ rozstrzygniêty
[...] dla nas, pisz±cych, pisanie jest za ka¿dym razem szaleñcz±, ekscytuj±c± przygod±,
przepraw± malutkim czó³nem przez pe³ne morze, samotnym szybowaniem w kosmos.
Hermann Hesse
Dnia 15 czerwca 2016r. w sali widowiskowej Centrum Kultury w B³oniu odby³a siê uroczysto¶æ rozdania nagród jubileuszowego XV – go Powiatowego Konkursu Czytelniczego "Wydajemy w³asn± ksi±¿kê”. Od piêtnastu lat Biblioteka Pedagogiczna w B³oniu organizuje tê piêkn± imprezê i z roku na rok ksi±¿ki pisze coraz wiêcej uczniów. W tym roku przyst±pi³o do niego 258 m³odych pisarzy.
Z naszej szko³y wziê³o udzia³ dziewiêæ dziewczynek i wszystkie przywioz³y wyró¿nienia i nagrody.
Prace wykona³y pod opiek± pani Magdaleny Kacaliñskiej i Rodziców, którym za pomoc bardzo dziêkujemy. Wszystkim nam zale¿y, aby nasze dzieci dobrze siê rozwija³y, by³y m±dre i osi±ga³y wysoki poziom w nauce. Czytanie i pisanie ksi±¿ek jest dobrym sposobem do osi±gniêcia tego celu, piêknym i rozwijaj±cym.
Wszystkim naszym odwa¿nym dziewczynkom, które napisa³y swoje ksi±¿ki i stanê³y do konkursu bardzo gor±co gratulujemy!
Oto nasze laureatki:
• Tytu³ Srebrnej Ksi±¿ki – Natalia Szypke kl.2c
• Wyró¿nienie w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i edytorskiej – Zofia G±siorowska kl.2a
• Wyró¿nienie w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej – Lena Adamska kl.1b, Zuzanna Ziubiñska kl.2a, Antonina Biernat kl.3a, Amelia Ostrowska kl.3a, Amelia Marciniak kl.4a, Malwina R±czkowska kl.4a
• Wyró¿nienie w jednej kategorii: literackiej – Anna Mass, kl.3a
Dyrektor Zespo³u Szkó³ im. Jana Paw³a II w Bieniewicach informuje,
¿e dnia 20 czerwca 2016 roku o godz. 1800
odbêdzie siê zebranie organizacyjne rodziców uczniów,
którzy 1 wrze¶nia 2016 roku rozpoczn± naukê
w klasie I szko³y podstawowej.
W dniach 6 - 10 czerwca, grupa uczniów z klas Va, Vb, VI oraz gimnazjum, pod opiek± p.Ewy Stolarczyk, Magdaleny Kacaliñskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss, przebywa³a na wycieczce do krajów Beneluxu.
Pierwszy dzieñ to przejazd przez Polskê, Niemcy do Nadrenii Westfalii. Przyjazd pó¼nym popo³udniem do Kolonii - miasta ze szlaku katedr, kulturalnego, gospodarczego i politycznego centrum regionu.
Nastêpnego dnia rano pojechali¶my do Luxemburga Stolicy Wielkiego Ksiêstwa.
Zwiedzali¶my: Stare Miasto - zlokalizowane na pó³nocnym brzegu rzeki Petrusse, Nowe Miasto po³o¿one na po³udniowym brzegu Petrusse, po³±czone ze Starym Miastem mostami: Pont Adolphe i Pont Viaduc.Katedra Notre Dame, (Pa³ac Wielkiego Ksiêcia, Ko¶ció³ ¶w. Micha³a.
Popo³udniu przyjechali¶my do Antwerpii - drugiej co do wielko¶ci belgijskiej metropolii. Spacer po Starym Mie¶cie: Grote Markt z renesansowym ratuszem, XVI-wiecznymi kamieniczkami i fontann± Brabo; katedra Naj¶wiêtszej Marii Panny, jedna z najwy¿szych budowli sakralnych na ¶wiecie, w której mo¿na podziwiaæ m.in. obrazy Rubensa.
Trzeciego dnia po ¶niadaniu udali¶my siê w kolejna podró¿ tym razem do Rotterdamu. Przejazd ulicami miasta i wizyta w najwiêkszym porcie w Europie - port morski po³o¿ony nad Morzem Pó³nocnym, w delcie Renu i Mozyto to najwa¿niejsze punkty programu tej wizyty.
Po zwiedzeniu Rotterdamu pojechali¶my do Amsterdamu, najwiêkszego miasta Holandii, gdzie z³o¿yli¶my wizytê w szlifierni diamentów, zwiedzali¶my Rijksmuseum - w¶ród zbiorów znajduj± siê tam nie tylko cenne dzie³a malarskie, lecz tak¿e grafiki, rze¼ba, sztuka u¿ytkowa i rêkodzie³o. Kolekcja malarstwa to ponad 5 tysiêcy obrazów reprezentuj±cych malarstwo holenderskie i ¶wiatowe XV-XIX wieku. Kolekcja malarstwa zawiera dzie³a takich malarzy jak: Jacob van Ruisdael, Frans Hals, Johannes Vermeer, Rembrandt i uczniów Rembrandta.
Rejs po amsterdamskich kana³ach, których jest ponad sze¶æset by³ kolejn± atrakcj± dnia. Kiedy¶ by³y drog± komunikacji i transportu towarów w tym portowym, kupieckim mie¶cie. Teraz niezwykle malownicze, oddaj± dawne ¿ycie miasta, przynosz± ulgê w gor±ce dni.
Po spacerze uliczkami zajêli¶my siê zakupem pami±tek zarówno dla siebie jak i bliskich. Obowi±zkowo zrobili¶my kilka pami±tkowych zdjêæ i udali¶my siê w dalsz± podró¿.
Wreszcie nadszed³ najbardziej oczekiwany dzieñ - czwartek i wizyta w Heide-Parku – jednym z najwiêkszych parków w Europie i najwiêkszym parku rozrywki w pó³nocnych Niemczech. Znajduje siê on w pobli¿u miasta Soltau ko³o Hamburga. Na terenie parku znajduj± m. in.: szwajcarski tor bobslejowy, zje¿d¿alnie, ³odzie i tratwy, kolejki górskie, kraina piratów, akrobaci, ró¿nego typu rolby, karuzele obrotowo-m³ynowe, kolejki ziemne i powietrzne, wie¿e widokowe.
Ka¿dy z pewno¶ci± znalaz³ co¶ dla siebie i dobrze siê bawi³. W przerwie mo¿na by³o zrelaksowaæ siê i odpocz±æ w ogrodach, które zaskakuj± sw± aran¿acj±. Ró¿norodna ro¶linno¶æ zaciekawia ka¿dego odwiedzaj±cego.
Przed wyjazdem do kraju zwiedzili¶my Hamburg - nazywanym bram± na ¶wiat, piêkno¶ci± nad morzem, nadmorsk± pere³k± pó³nocy. Port oraz po³±czone z nim kana³y £aby, nadaj± miastu niepowtarzaln± ¿eglarsk± atmosferê. Hamburg nazywany „zielon± metropoli± nad wod±” nie bez przyczyny uchodzi za jedno z najpiêkniejszych miast w Niemczech. Po drodze mijali¶my: Speicherstadt – „miasto spichlerzy”, najwiêkszy na ¶wiecie kompleks portowych magazynów, który zachwyca swoj± neogotyck± architektur± i klimatem, tunel pod korytem £aby, którego otwarcie by³o prawdziw± techniczn± sensacj±, HaffenCity – nowa dzielnica Hamburga stanowi idealny przyk³ad po³±czenia nowoczesnej architektury z portow± przesz³o¶ci± miasta.
Pó¼nym wieczorem udali¶my siê w drogê powrotn± do domu i ju¿ zaczynali¶my uk³adaæ plan nastêpnej wspólnej wyprawy do nowych nieznanych miejsc. Tymczasem z tej wycieczki na d³ugo w pamiêci pozostan± radosne wspomnienia, prze¿ycia i wra¿enia.
W spe³nieniu naszych marzeñ jak zawsze pomogli nam SPONSORZY - firma Remondis Electrorecycling Sp. z o.o w B³oniu, Pan Andrzej Rutkowski - So³tys Dêbówki oraz Rada Rodziców . Uczestnicy oraz opiekunowie bardzo, bardzo gor±co dziêkuj±, bo dziêki Nim obni¿y³ siê koszt wycieczki, podczas której mogli zobaczyæ nowe, nieznane miejsca.
14 czerwca 2016 r. (wtorek) w zwi±zku z zaplanowanym posiedzeniem Rady Pedagogicznej nast±pi zmiana organizacji pracy szko³y.
Zajêcia lekcyjne bêd± siê odbywa³y wed³ug nastêpuj±cego planu: