Ju¿ 5 kwietnia 2016r klasy szóste przyst±pi± do sprawdzianu szóstoklasisty.
Zbli¿aj±cy siê sprawdzian po raz drugi zostanie przeprowadzony w nowej formule. Najwiêksz± zmian± jest to, ¿e sk³ada siê z dwóch czê¶ci. Nowo¶ci± na sprawdzianie jest jêzyk nowo¿ytny.
Ka¿da z czê¶ci bêdzie przeprowadzona w formie pisemnej. Zadania bêd± sprawdzaæ wiadomo¶ci i umiejêtno¶ci okre¶lone w podstawie programowej szko³y podstawowej.
Sprawdzian jak co roku przeprowadza Centralna Komisja Egzaminacyjna.
Czê¶æ pierwsza rozpocznie siê o godz.9.00, trwaæ bêdzie 80 minut i obejmuje zadania z jêzyka polskiego oraz matematyki.
Czê¶æ druga odbêdzie siê o godz.11.45, trwaæ bêdzie 45 minut i dotyczy zadañ z jêzyka obcego nowo¿ytnego.
Poszczególne czê¶ci sprawdzianu rozdzielone s± przerw±.
Wszystkie informacje dotycz±ce sprawdzianu zamieszczone s± na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
  W naszej szkole od kilku dni bardzo mocno czuæ by³o ducha zbli¿aj±cych siê ¦wi±t Wielkanocnych. Wyj±tkowy, ¶wi±teczny nastrój, który ogarn±³ niemal wszystkich, spotêgowa³a akademia nawi±zuj±ca do tradycji wielkanocnych, przygotowana przez najm³odszych uczniów naszej szko³y - klasy I - III szko³y podstawowej.
"Wielkanoc to najstarsze i najuroczy¶ciej obchodzone przez chrze¶cijan ¶wiêto. Niedziela palmowa - rozpoczyna w ko¶ciele obchody Wielkiego Tygodnia nawi±zuj±c w liturgii do uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy". W³a¶nie o tych tradycjach i obrzêdach, czyli malowaniu pisanek, ¶wi±tecznym ¶niadaniu w Wielk± Niedzielê i polewaniu wod± w Lany Poniedzia³ek, czyli ¦migusie - Dyngusie" opowiedzieli m³odzi arty¶ci w swoim krótkim przedstawieniu. Wprowadzili nas w niezwyk³y ¶wi±teczny czas i przypomnieli co symbolizuj± wielkanocne potrawy: jajko, baranek, chleb, bukszpan, wêdlina oraz sól i pieprz.
Piêkny wystêp dzieci by³ wzbogacony odpowiednim podk³adem muzycznym, uk³adami choreograficznymi a na zakoñczenie jak stary obyczaj ka¿e, dyngusiarze pokropili wszystkich wod±.
Po akademii nast±pi³o rozstrzygniêcie konkursu na naj³adniejsze ozdoby wielkanocne, w którym udzia³ wziê³o 85 uczniów klas I - III, IV - VI szko³y podstawowej i klas I - III gimnazjum. Wszystkie prace by³y piêkne, kolorowe i wykonane ró¿nymi ciekawymi technikami. Na wszystkich uczniów, którzy wykonali ¶wi±teczne ozdoby, czeka³y nagrody ufundowane przez Radê Rodziców.
Nastêpnie wrêczone zosta³y stypendia "Dam radê" za miesi±ce styczeñ i luty, najbardziej pracowitym uczniom naszej szko³y.
Na zakoñczenie uroczysto¶ci Dyrektor szko³y Pan Marek Parafiniuk z³o¿y³ ca³ej spo³eczno¶ci szkolnej ¿yczenia ¶wi±teczne - zdrowych i weso³ych ¦wi±t Wielkanocnych, radosnych spotkañ w gronie rodzinnym oraz smacznego ¶wiêconego jajka.
Po zakoñczeniu spotkania wielkanocnego wszyscy udali siê do domów rozpoczynaj±c wiosenn± przerwê ¶wi±teczn±, która trwaæ bêdzie do 29 marca 2016 roku.
W zwi±zku ze zbli¿aj±c± siê przerw± ¶wi±teczn±,
prosimy rodziców chc±cych zapisaæ dzieci na dy¿ur w ¶wietlicy szkolnej w dniach 24, 25, 29 marca 2016r. o z³o¿enie wniosku w sekretariacie szko³y.
We wniosku nale¿y podaæ imiê i nazwisko dziecka oraz datê i godziny w jakich bêdzie chcia³o ono przebywaæ w ¶wietlicy szkolnej.
Wnioski nale¿y sk³adaæ do 22.03.2016 r.
W przypadku braku zg³oszeñ dy¿ur nie bêdzie organizowany.
12 marca 2016r. zwyciêzcy szkolnych eliminacji 39. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka wziêli udzia³ w etapie gminnym, który odby³ siê w Centrum Kultury w B³oniu.
Gratulujemy laureatom! A oto oni:
Kategoria:
- uczniowie szkó³ podstawowych klas IV-VI
II miejsce - Pawe³ Ziarno z klasy IV b
III miejsce – Aleksandra Krzycka z klasy VI b
-uczniowie szkó³ gimnazjalnym
Wyró¿nienie - Aleksandra Kominek z klasy II gimnazjum
Wyró¿nienie – Oksana Stêpieñ z klasy II gimnazjum.
  24 lutego w Bibliotece Szkolnej odby³y siê zajêcia warsztatowe dla uczniów klas 2 szko³y podstawowej, które mia³y za zadanie pomóc dzieciom w przygotowaniu prac konkursowych do XV Powiatowego Konkursu Czytelniczego ,, Wydajemy w³asn± ksi±¿kê”. By³y to bardzo niezwyk³e zajêcia … .
Przyjecha³y do nas dwie wspania³e Panie: Pani Anna Bu¼niak – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w B³oniu ( Filii Biblioteki Pedagogicznej im. KEN w Warszawie) oraz Pani Teresa Kacperska, na co dzieñ kierownik Biura Podró¿y TERTUR, która pokocha³a ca³ym sercem Mazowsze i postanowi³a przybli¿yæ jego bogat± historiê, prowadz±c nas szlakiem Smoka Mazowieckiego.
Uczestnicy przebierali siê w stroje: dziewczêta w peleryny z wysok± kryz±, ch³opcy w tuniki z namalowanym Smokiem Mazowieckim. Ka¿dy dowiadywa³ siê o tej niezwyk³ej postaci: ¿e prawie przez 200 lat, w czasie kiedy Mazowsze by³o udzielnym ksiêstwem, symbolem Mazowsza by³ Smok. Pierwszy zacz±³ u¿ywaæ tego symbolu w swych pieczêciach ksi±¿ê czerski Trojden. Smok Mazowiecki, zwany te¿ ¿mijem s³owiañskim albo wywern±, pochodzi³ z legend arturiañskich, by³ wiêc symbolem opoki, si³y i w³adzy.
Legendy te przeniós³ na Mazowsze ksi±¿ê anglosaski Magnus, który po bitwie pod Hastings w 1066r., gdzie zgin±³ jego ojciec król Harold, musia³ uciekaæ, ¿eby unikn±æ ¶mierci, ale te¿ ¿eby zgromadziæ wojska i pom¶ciæ ¶mieræ ojca odzyskuj±c ziemie.
Zajêcia mia³y na celu poznanie historii Polski, Mazowsza i jego dynastycznych w³adców w formie gry i zabawy, dlatego uczestnicy otrzymywali numery pod którymi kry³y siê imiona kolejnych Piastów Mazowieckich i ich ¿on. Najpierw ch³opcy poznawali swoje ksi±¿êce imiona, potem ka¿da dziewczynka dowiadywa³a siê jak ma na imiê i którego ksiêcia jest ¿on±. Król Boles³aw Krzywousty jest nr 1 poniewa¿ on rozpocz±³ istnienie Mazowsza jako ksiêstwa w 1138r., wydaj±c dokument o podziale Polski na dzielnice. Jako król dosta³ koronê i prawdziwy miecz (rekonstrukcja zrobi³a ogromne wra¿enie).
Pani Teresa bardzo ciekawie opowiedzia³a o tym kto czym zas³yn±³ w Ksiêstwie Mazowieckim. Na koniec dzieci dowiedzia³y siê równie¿ o mazowieckim skarbie pilnowanym przez Mazowieckiego Smoka.
Piêkna to by³a lekcja historii! Uczestnicy z wypiekami na twarzy wczuwali siê w swoje role i uwa¿nie s³uchali ciekawych opowie¶ci. Bez cienia w±tpliwo¶ci wiêkszo¶æ uczestników napisze swoj± konkursow± ksi±¿kê siêgaj±c do historii Mazowsza i jego Smoka. Bardzo dziêkujemy Paniom za wspania³e zajêcia!
Rekolekcje dla uczniów klas III- VI szko³y podstawowej
W dniach 6 - 9 marca 2016 r. odbywaæ siê bêd± rekolekcje dla klas III - VI szko³y podstawowej.
Harmonogram rekolekcji:
6.03.2016 r. (niedziela) godz. 10.00 - msza ¶wiêta w kaplicy;
07.03.2016 r. (poniedzia³ek) godz. 11.30 - spotkanie rekolekcyjne w szkole (sala gimnastyczna);
08.03.2016 r. (wtorek) godz. 17.00 - spowied¼ dla dzieci w ko¶ciele;
09.03.2016 r. (¶roda) godz.11.30 - spotkanie rekolekcyjne w szkole (sala gimnastyczna).
Dyrekcja Zespo³u Szkó³ im. Jana Paw³a II w Bieniewicach informuje Rodziców dzieci rozpoczynaj±cych naukê w klasie I szko³y podstawowej
we wrze¶niu 2016 r. o konieczno¶ci zapisu dziecka do szko³y.
Zapisów dokonuje siê w sekretariacie szko³y - poniedzia³ek w godz. 9.00 - 16.30,
- wtorek-pi±tek w godz. 7.00 - 14.30.
Uchwa³y, zarz±dzenia i za³±czniki znajdziecie Pañstwo w zak³adce "Rekrutacja do szko³y".
Prosimy bardzo o zapoznanie siê z nimi.
 22 i 23 lutego 2016 r. nasz± szko³ê odwiedzi³ pan Aleksander Rêbacz z pasieki „Bo¿a Iskierka”. W otoczeniu przepiêknej scenografii i przy u¿yciu wielu interesuj±cych rekwizytów zaprezentowa³ dzieciom niezwyk³y ¶wiat pszczó³. Opowiedzia³ o zwyczajach tych owadów i hierarchii panuj±cej w ulu. Uczniowie dowiedzieli siê, ¿e jedna pszczo³a przez ca³e swoje ¿ycie jest w stanie wyprodukowaæ tylko ³y¿eczkê miodu, ¿eby dostaæ siê do ula musi wykonaæ odpowiedni taniec i pachnieæ tak jak królowa. Uczniowie mieli okazjê zobaczyæ strój pszczelarza, plastry miodu oraz ule z dawnych czasów i te wspó³czesne. Niezwykle intryguj±cym momentem by³o ogl±danie ¿ywych pszczó³ umieszczonych w szklanym ulu.
Podczas warsztatów ka¿dy ze smakiem skonsumowa³ wafelek z przepysznym miodem, spróbowa³, jak smakuje py³ek kwiatowy oraz w³asnorêcznie wykona³ ¶wieczkê z wosku pszczelego. Na zakoñczenie wszyscy otrzymali dyplom, s³oiczek miodu i pa³eczkê.