23 czerwca br. w naszej szkole mia³o miejsce uroczyste zakoñczenie nauki przez uczniów klasy VI.
Jedno z wa¿niejszych przes³añ naszego Patrona szko³y, Jana Paw³a II dla m³odych Polaków zawarte w s³owach pro¶by-apelu wypowiedzianej na Jasnej Górze w 1983 r., a przypomnianej na Westerplatte: "Musicie od siebie wymagaæ, nawet gdyby inni od Was nie wymagali" - to motto uroczysto¶ci.
Na piêknie udekorowanej na tê okoliczno¶æ sali gimnastycznej zebrali siê nauczyciele na czele z dyrekcj±, pracownicy obs³ugi i administracji, rodzice, zaproszeni go¶cie i oczywi¶cie bohaterowie tego niezwyk³ego wydarzenia - uczniowie klas VI.
Na pocz±tku uroczysto¶ci wprowadzono sztandar szko³y i od¶piewano hymn Polski.
Dyrektor szko³y - Pan Marek Parafiniuk jak zawsze skierowa³ kilka ciep³ych s³ów. Podkre¶li³ osi±gniêcia uczniów w nauce i sporcie.
Kolejnym punktem programu by³o wrêczenie nagród ksi±¿kowych absolwentom wyró¿niaj±cym siê w nauce i dyplomów uczniom wyró¿niaj±cym siê w sporcie.
Wrêczone zosta³y listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy osi±gnêli bardzo dobre wyniki w nauce. Z r±k dyrekcji podziêkowania otrzymali rodzice, którzy odznaczyli siê ofiarn± wspó³prac±, ¿yczliwo¶ci± i pomoc±, dziêki którym szko³a mo¿e funkcjonowaæ wed³ug wyznaczonych celów i za³o¿eñ.
Oczywi¶cie nie zabrak³o czê¶ci artystycznej przygotowanej przez szóstoklasistów pod kierunkiem wychowawczyni Pani Magdaleny Wachowiak.
Na koniec spotkania, z kolei ju¿ tegoroczni absolwenci, us³yszeli w zabawnej formie pod swoim adresem od m³odszych kolegów z klasy V wiele ciep³ych s³ów, ¿yczeñ i wskazówek na ¿ycie. 24 czerwca b.r. ¶wiêtowali¶my zakoñczenie nauki w szkole przez uczniów klasy III gimnazjum, którzy do³±czyli do grona absolwentów szko³y.
Ostatni szkolny dzieñ, ostatnie spotkanie z przyjació³mi, ostatnia uroczysto¶æ wspólnie prze¿ywana w murach tej szko³y. Ka¿dy zostawi³ tu kawa³ek siebie, swoje przyja¼nie, marzenia, rado¶æ sukcesów i gorycz pora¿ek. Te prze¿ycia pamiêta siê d³ugo i wraca do tych lat czêsto.
Czas jednak p³ynie, mijaj± lata, pojawiaj± siê inni ludzie i nowe problemy, z którymi bêdzie trzeba siê zmierzyæ. Uroczysty apel rozpocz±³ Dyrektor Szko³y Pan Marek Parafiniuk, który ¿yczy³ absolwentom wielu sukcesów na dalszej drodze, zdobywania m±dro¶ci i do¶wiadczeñ.
Nad ca³o¶ci± uroczystego spotkania czuwa³ wychowawca klasy III - Pan Krzysztof Piotrowski.
Uczniowie, którzy dziêki sumiennej i rzetelnej pracy uzyskali wysokie oceny, otrzymali ¶wiadectwa z wyró¿nieniem oraz nagrody ksi±¿kowe, a ich rodzice listy gratulacyjne.
Ci, którzy reprezentowali szko³ê w zawodach sportowych otrzymali pami±tkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Drodzy Absolwenci - serdecznie gratulujemy ukoñczenia szko³y i ¿yczymy sukcesów w poszukiwaniu drogi do zdobywania wiedzy oraz umiejêtno¶ci bycia najlepszymi w tym, w czym potraficie takimi byæ.
Wierzymy, ¿e zdobyt± wiedzê i do¶wiadczenie wyniesione z murów naszej szko³y bêdziecie z powodzeniem rozwijaæ w kolejnych latach edukacji.
Narodowe Centrum Badañ J±drowych (NCBJ) w ¦wierku dla ciekawych
W ostatni weekend maja 31.05.2015 r. od godz. 9.00 do 17.00 mo¿na by³o zobaczyæ bezp³atnie obiekty NCBJ, które wyj±tkowo udostêpniono zwiedzaj±cym. Na co dzieñ s± miejscem badañ naukowców, pracy in¿ynierów i chemików m.in. doskonal±cych lekarstwa do walki z rakiem. Reaktor MARIA, Centrum Informatyczne ¦wierk, to tylko niektóre z miejsc, które poznali¶my.
Zwiedzanie instytutu zaczêli¶my od obejrzenia wystaw czasowych : wystawa fotograficzna „Od ,Ewy' do ,Marii' " po¶wiêcon± naszym reaktorom i „Jak to siê robi we Francji?”- wystawa dotycz±ca energetyki j±drowej. Swoje osi±gniêcia w dziedzinie energetyki, w tym energetyki j±drowej, przedstawi³y instytucje francuskie (Areva, EdF i CEA). Nastêpnie obejrzeli¶my model elektrowni j±drowej – olbrzymi obiekt, prezentuj±cy jak mia³a wygl±daæ elektrownia j±drowa ¯arnowiec i jak wygl±da praca w takim obiekcie.
Widzieli¶my tak¿e makietê plastyczn± reaktora wysokotemperaturowego (HTR). Nastêpnie uda³o nam siê dostaæ do Centrum Informatycznego w ¦wierku, który ma najnowocze¶niejsz± moc obliczeniow± w Polsce.
Weszli¶my do serca superkomputera – serwerowni, jak równie¿ zobaczyli¶my uk³ady zasilania centrum informatycznego.
Ciekaw± wycieczkê odbyli¶my do laboratoriów i bunkrów, gdzie zobaczyli¶my innowacyjne i skomplikowane urz±dzenia, które wykorzystywane s± najczê¶ciej w terapii onkologicznej - akceleratory medyczne oraz dzia³o plazmowe- instalacja do badania w³asno¶ci gor±cej plazmy.
Kulminacyjnym punktem naszej wyprawy by³o zobaczenie jedynego badawczego reaktora w Polsce. Zobaczyli¶my reaktor MARIA: sterowniê, halê technologiczn±, korpus reaktora oraz halê eksperymentaln±, gdzie wykonuje siê badania fizyczne.
By³o to dla nas niesamowite prze¿ycie!
Nagrody dla uczestników konkursu plastycznego KRUS-u rozdane !!!
Dnia 22 czerwca br. w Szkole Podstawowej Nr 2 w B³oniu odby³o siê uroczyste wrêczenie nagród dla uczestników V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi - Zwierzaki to nie pluszaki!
Komisja Konkursowa w sk³adzie p. Bo¿enna Kobyliñska przedstawiciel PT i Teresa M³ynarczyk - przedstawiciel PT KRUS oraz p. Irena Kie³bus - insp. ds. rolnych, postanowi³a nagrodziæ 115 prac uczestników tego konkursu.
Dla wszystkich nagrodzonych zosta³y przygotowane nagrody rzeczowe, ufundowane przez Burmistrza B³onia i Starostwo powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Wrêczenia nagród dokonali: Burmistrz B³onia p. Zenon Reszka, Naczelnik Wydzia³u O¶wiaty, Kultury i Sportu - p. W³odzimierz Leduchowski, przedstawiciel PT KRUS - p. Teresa M³ynarczyk w obecno¶ci Dyrektora Szko³y Podstawowej Nr 2 - Pani Aldony Cyranowicz i Dyrektora Szko³y Podstawowej w Bieniewicach - p. Marka Parafiniuka.
Dodatkowymi nagrodami tj. nagrod± ufundowan± przez KRUS oraz sponsora p. Marcina Jasiñskiego, wyró¿niona zosta³a uczennica I klasy - Szko³y Podstawowej w Bieniewicach - Laura Adamska.
Obok serdecznych gratulacji dla uczniów, p. Teresa M³ynarczyk przekaza³a podziêkowania dla nauczycieli - opiekunów uczestników zmagañ konkursowych, a tak¿e rodziców dzieci, równie¿ przyby³ych na tê uroczysto¶æ.
My równie¿ wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy, i zachêcamy do udzia³u w nastêpnych edycjach tego konkursu!!!
XII Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Wydajemy w³asn± ksi±¿kê"
Dnia 12 czerwca 2015 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury w B³oniu odby³ siê XII Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Wydajemy w³asn± ksi±¿kê". Biblioteka Pedagogiczna w B³oniu przy wspó³pracy Centrum Kultury ju¿ od 14 lat jest organizatorem konkursu, Ide± konkursu jest propagowanie czytelnictwa oraz rozbudzanie zainteresowañ literackich, plastycznych i edytorskich dzieci i m³odzie¿y.
Komisja Konkursowa ocenia³a prace zgodnie z Regulaminem. Najciekawsze i najbardziej oryginalne otrzyma³y tytu³ Z³otej i Srebrnej Ksi±¿ki.
Uczniowie naszej szko³y otrzymali nastêpuj±ce wyró¿nienia: Szko³a Podstawowa
Natalia Szypke z I c – tytu³ Srebrnej Ksi±¿ki ( kategoria literacka )
Paulina Ferenc z IV b – tytu³ Z³otej Ksi±¿ki ( kategoria literacka ) Wyró¿nienie w kategorii literackiej i plastycznej:
Natalia G³uchowska – III b
Hanna Ksit – I b
Julia Gwiazda – I c
Monika Struniawska –III b
Rozalia Myszkowska – V b Wyró¿nienie w kategorii plastycznej i edytorskiej:
Gabriela Kapusta – IV b Wyró¿nienie w kategorii plastycznej:
£ukasz £obodowski –I c
Laura Adamska – I c
Alicja Wyszpolska – I c
Maksymilian Szustkowski – I c Gimnazjum Wyró¿nienie specjalne w kategorii literackiej:
Ewa Kaczmarczyk – III gimnazjum Wyró¿nienie w kategorii literackiej:
Aleksandra Kominek – I gimnazjum
Karolina Osicka – I gimnazjum Wyró¿nienie w kategorii plastycznej:
Jagoda Krzeszowska – I gimnazjum
Dnia 27 maja 2015r. reprezentanci naszej szko³y ( piêcioro uczniów z jednego rocznika ) wziêli udzia³ w IV Powiatowym Konkursie Ortograficznym o Tytu³ Mistrza Ortografii Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Organizatorem konkursu by³o Stowarzyszenie O U¦MIECH UCZNIA dzia³aj±ce przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w B³oniu.
A oto nasi laureaci:
II miejsce w kategorii klas czwartych SP – Jan Granowski z klasy IV b
Nagroda za dobry wynik w kategorii klas pi±tych SP - Julia Podgórska z klasy V a SP
Wyró¿nienie w kategorii gimnazjum – Katarzyna Stañczuk z klasy trzeciej gimnazjum
Oficjalne rozdanie nagród odbêdzie siê w ¶rodê 23.06.2015r. o godzinie 12.00 w SP nr 2 w B³oniu - sala gimnastyczna.
Gratulujemy!
Uroczysto¶æ zakoñczenia roku szkolnego 2014/15 odbêdzie siê 26 czerwca 2015roku.
Godz. 8.00 - dla uczniów gimnazjum
Godz. 9.30 - dla uczniów szko³y podstawowej
yrekcja Zespo³u szkó³ im. Jana Paw³a II w Bieniewicach
przypomina o obowi±zku wpisywania numeru Pesela na legitymacjach szkolnych
potwierdzonych pieczêci± szko³y.
Je¶li chcesz sprzedaæ swoje podrêczniki:
- przygotuj ksi±¿ki (np. usuñ zapisane o³ówkiem notatki);
- wyceñ ksi±¿ki i przyczep karteczkê z informacj± o cenie;
- przyjd¼ w czwartek (25 czerwca) na d³ugiej przerwie pod salê nr 17.
Kiermasz nie dotyczy klas IV i I gimnazjum poniewa¿ uczniowie przysz³ych klas IV i I G otrzymaj± darmowe podrêczniki.
W dniu 03.06.2015r. uczniowie klasy V a SP nale¿±cy do kó³ka teatralnego po raz drugi w tym roku szkolnym wystawili przedstawienie. Na widowni znalaz³y siê m³odsze klasy szko³y podstawowej wraz ze swymi paniami. Obecno¶ci± zaszczyci³a uczniów tak¿e Pani wicedyrektor Ma³gorzata Herc. Scenariusze do obydwu sztuk - ,,Przyja¼ñ” i ,,Wielka k³ótnia”, napisa³a Dominika ¦witek – uczennica klasy V a. Dekoracje samodzielnie przygotowali uczniowie i zmienili je w trakcie wystêpu przed drug± wystawian± sztuk±. Podczas przedstawieñ m³odzi arty¶ci wykorzystali utwory muzyczne zaprezentowane podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Mo¿na by³o m.in. wys³uchaæ fragmentów zwyciêskiej piosenki ,,Heroes”. Przedstawienie stanowi³o podsumowanie semestralnej pracy ko³a teatralnego prowadzonego przez p. Ewê Stolarczyk.
Dyrektor Zespo³u Szkó³ im. Jana Paw³a II w Bieniewicach, serdecznie zaprasza na spotkanie organizacyjne
rodziców dzieci, które 1 wrze¶nia 2015 roku rozpoczn± naukê w klasie I szko³y podstawowej.
Termin spotkania: 22 czerwca (poniedzia³ek), godz. 18.00 w sali gimnastycznej.
Wycieczka szkolna do 3 Stolic: Budapeszt-Bratys³awa-Wiedeñ
W dniach 8 - 11 czerwca 45, osobowa grupa uczniów z klas Va, Vb, VI oraz gimnazjum, pod opiek± p. Barbary Siedleckiej, Magdaleny Kacaliñskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss, przebywa³a na wycieczce do trzech stolic europejskich, le¿±cych nad Dunajem: Budapesztu, Bratys³awy i Wiednia.
Ju¿ pierwszego dnia bardzo przyjemnie spêdzili¶my czas w najwiêkszym europejskim parku wodnym - "Tatralandia". Zje¿d¿alnie-rury, zje¿d¿alnie-¶lizgawki, na których korzystali¶my ze specjalnych pontonów, baseny to jedne z wielu licznych atrakcji jakie tam siê znajduj±. Woda w basenach ma lecznicze w³a¶ciwo¶ci, pochodzi z wód morza, które znajdowa³o siê na terenie Liptowskiej Kotliny przed 40 milionami lat. Przy 30 stopniowym upale, taka dawka zabaw w wodzie zadowoli³a wszystkich uczestników wycieczki.
Nastêpnego dnia rano pojechali¶my do Budapesztu - miasta dziesiêciu, wzgórz, czêsto nazywanego Per³± Dunaju. Na ka¿dym kroku spotyka siê co¶ zaskakuj±cego, zabytki o wielowiekowej historii, gwarne bulwary, romantyczne zau³ki, eleganckie restauracje, nastrojowe winiarnie, kafejki i cukiernie. Zachwycali¶my siê piêkn± panoram± miasta ogl±daj±c j± z Góry Gellerta. Przeszli¶my g³ównymi ulicami miasta, m.in. obok odnowionego budynku Parlamentu, czy s³ynnych ³a¼ni wêgierskich. Na górze zamkowej zobaczyli¶my m.in. ko¶ció³ koronacyjny w³adców wêgierskich. Wspania³e widoki zapiera³y dech w piersiach.
Trzeciego dnia dotarli¶my do Wiednia, stolicy Austrii. Z okien autokaru ogl±dali¶my Ring – okaza³y bulwar w centrum Wiednia. Ring powsta³ na ruinach murów miejskich. Cesarz Franciszek Józef w miejsce rozebranych murów nakaza³ budowê reprezentacyjnej alei, okr±¿aj±cej od po³udnia Innere Stadt. W czasie przeja¿d¿ki mogli¶my siê dok³adnie przyjrzeæ znajduj±cym siê tam budynkom, takim jak: Nowy Ratusz, Opera Narodowa, Parlament, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Gie³dê oraz dawne Ministerstwo Wojny. Przemie¶cili¶my siê do Parku miejskiego gdzie zrobili¶my sobie zdjêcie z pomnikiem Straussa oraz obejrzeli¶my wspania³y zegar kwiatowy.
Po chwili odpoczynku przyszed³ czas na jedn± z ikon Wiednia, dom Hunderwassera. Zauroczy³ on nas swoim abstrakcyjnym wygl±dem. Mieli¶my chwilê czasu na zakup pami±tek, po czym skierowali¶my siê do Hofburga – pa³acu w³adców Austrii od XII w. do 1918 r.
Po ogólnym obej¶ciu przeszli¶my na XII wieczny Dziedziniec Szwajcarski, jest to najstarsza czê¶æ pa³acu. W Skrzydle Leopolda znajduje siê obecnie rezydencja prezydenta Austrii.
Sporo czasu (ale o wiele za ma³o by móc dok³adnie przyjrzeæ siê wszystkim eksponatom i dzie³om) spêdzili¶my w Muzeum Historii Sztuki - jednej z najwiêkszych na ¶wiecie galerii, posiadaj±cej w swych zbiorach niezwykle cenn± kolekcjê malarstwa europejskiego, sztuki staro¿ytnej oraz monet. Z bliska mogli¶my zobaczyæ dzie³a s³ynnych malarzy m. in. Pietera Bruegela, Rubensa, Rafaela Santi, Caravaggio, Albrechta Dürera, Tycjana, Rembrandta.
Bêd±c w Wiedniu nie mogli¶my nie zajrzeæ na Prater, czyli do wielkiego weso³ego miasteczka (prawdziwa nazwa tego weso³ego miasteczka brzmi Wurstelprater). Tam na nas czeka³y karuzele, przera¿aj±ce kolejki, domy strachu i inne atrakcje, w tym s³ynny Wiener Riesenrad - wiedeñski diabelski m³yn. Nasi uczniowie ¶wietnie siê tam bawili.
Ostatni dzieñ pobytu spêdzili¶my w Bratys³awie. Zwiedzali¶my najciekawsze miejsca stolicy S³owacji: Rynek Staromiejski, Ratusz, Pa³ac Biskupów Ostrzychomskich, Katedrê ¶w. Marcina, Bramê Michalsk±, Wzgórze Zamkowe (siedziba prezydenta, panorama miasta z tarasu widokowego).
Po zwiedzaniu udali¶my siê na zakupy, gdzie wydali¶my ostatnie pieni±dze na pami±tki dla najbli¿szych. Wczesnym popo³udniem udali¶my siê w drogê powrotn± do domu (tym razem wiod³a przez Czechy) i ju¿ zaczynali¶my uk³adaæ plan nastêpnej wspólnej wyprawy do nowych nieznanych miejsc. Tymczasem z tej wycieczki na d³ugo w pamiêci pozostan± radosne wspomnienia, prze¿ycia i wra¿enia.
W spe³nieniu naszych marzeñ pomogli nam SPONSORZY - firma Remondis Electrorecycling Sp. z o.o w B³oniu, Stowarzyszenie Rozwoju na Rzecz Witanowa i Bieniewic, So³ectwo Dêbówki i Bieniewic oraz Rada Rodziców - którym uczestnicy bardzo gor±co dziêkuj±. To dziêki umo¿liwieniu przeprowadzenia przez szko³ê zbiórki elektro¶mieci oraz dofinansowaniu obni¿y³ siê koszt wycieczki.