Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoÅ‚y | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 14.05.2025 07:29:39  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
SamorzÄ…d Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Åšwietlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Zapisy do szko³y na rok szkolny 2015/2016


Dyrekcja Zespo³u Szkó³
im. Jana Paw³a II w Bieniewicach informuje Rodziców
dzieci rozpoczynaj±cych naukê
w klasie I szko³y podstawowej we wrze¶niu 2015 r.
o konieczno¶ci zapisu dziecka do szko³y.

Zapisów dokonuje siê w sekretariacie szko³y
do dnia 31 marca br. w godzinach 7.00-15.00



Podanie o przyjêcie dziecka do szko³y podstawowej - kliknij

Wniosek o przyjêcie dziecka do szko³y podstawowej (dla dzieci spoza rejonu)- kliknij

Podanie o przyjêcie dziecka do gimnazjum - kliknij

Wniosek o przyjêcie dziecka do gimnazjum (dla dzieci spoza rejonu) - kliknij

Wspominamy bal karnawa³owy dla najm³odszych

"Ju¿ karnawa³ w³o¿y³ maskê, drzwi otworzy³ z hukiem, z trzaskiem!
Wpad³ jak wicher do pokoju! W czym? W karnawa³owym stroju!
- Cze¶æ! Przybieg³em w odwiedziny! Mam wst±¿eczki i cekiny,
nut weso³ych dwie kieszenie i do TAÑCA ZAPROSZENIE."

          11 lutego 2015r odby³ siê bal karnawa³owy dla uczniów klas I - III szko³y podstawowej.
Rodzice i dzieci wraz z wychowawcami przygotowywali siê do imprez przez kilka dni.
Karnawa³owy nastrój wprowadzi³a piêknie udekorowana sala gimnastyczna, ulubione przeboje muzyczne przygotowane przez Wodzireja a w³a¶ciwie Wodzirejkê.
Dzieci przebrane w ró¿nokolorowe stroje karnawa³owe wprost szala³y w rytm znanych przebojów.W przerwach miêdzy tañcami organizowane by³y ciekawe konkursy.
Rodzice czuwali nad tym, by nie zabrak³o smacznych przek±sek i napoi. By³a te¿ okazja do zrobienia pami±tkowych zdjêæ z kolegami, kole¿ankami i wychowawcami. Zabawa by³a przednia.
Na koniec u¶miechniête i zadowolone dzieci powróci³y do swoich domów. Wszyscy bawili siê wspaniale.
Dzieci jeszcze do dzisiaj wspominaj± ten dzieñ. Niestety na kolejne,,karnawa³owe szaleñstwo'' musimy czekaæ a¿ do przysz³ego roku.








Br±zowy medal Kasi na M³odzie¿owych Mistrzostwach ¦wiata

          W dniach 16 - 22 grudnia 2014 roku w D±bkach (województwo zachodniopomorskie) odby³y siê M³odzie¿owe Mistrzostwa ¦wiata w warcabach 100-polowych, których organizatorem by³ Polski Zwi±zek Warcabowy.
W 24 osobowej dru¿ynie reprezentuj±cych Polskê, znalaz³a siê trenuj±ca w LKS "OLYMP" B³onie, uczennica naszej szko³y - Katarzyna Stañczuk.
Mi³o nam poinformowaæ, ¿e Kasia zajê³a trzecie miejsce w¶ród juniorek do lat 16! Jej medal jest jednym z dwóch medali zdobytych przez reprezentacjê Polski na tych mistrzostwach. Wynik ten to najwiêkszy sukces Kasi w jej dotychczasowej karierze sportowej.
Ogromnie ucieszy³a nas ta wiadomo¶æ i bardzo szczerze gratulujemy Kasi, ¿ycz±c dalszych sukcesów.





O dopalaczach ...

          W ostatnim czasie coraz czê¶ciej s³yszy siê w mediach, a niejednokrotnie w najbli¿szym otoczeniu o substancjach, które posiadaj± w³a¶ciwo¶ci psychoaktywne, w dzia³aniu zbli¿one do narkotyków.
Dopalacze to termin, który nie posiada naukowego charakteru. U¿ywany jest do okre¶lenia substancji lub ich mieszanek o rzekomym lub faktycznym dzia³aniu psychoaktywnym, które znajduj± siê na li¶cie substancji kontrolowanych przepisami Ustawy o przeciwdzia³aniu narkomanii.
Dopalacze, jak wiêkszo¶æ ¶rodków psychoaktywnych, dzia³aj± na o¶rodkowy uk³ad nerwowy i po ich za¿yciu zmienia siê nastrój oraz zachowanie cz³owieka. Powodowane przez dopalacze zmiany ¶wiadomo¶ci lub stany pobudzenia ograniczaj± zdolno¶æ oceny i kontroli sytuacji, co znacz±co zwiêksza ryzyko niebezpiecznego urazu, wypadku, utraty przytomno¶ci. U¿ywanie dopalaczy mo¿e spowodowaæ tak¿e skutki ¶miertelne. Z uwagi na nieznajomo¶æ sk³adu za¿ywanej substancji znacznie ogranicza równie¿ udzielenie pomocy medycznej.
W trosce o bezpieczeñstwo dzieci rodzice/opiekunowie powinni wiedzieæ o kilku wa¿nych sprawach.
Gdzie szukaæ informacji?

- Krajowe Biuro ds. Przeciwdzia³ania Narkomanii: www.dopalaczeinfo.pl, www.kbpn.gov.pl
- Antynarkotykowa Poradnia Internetowa: www.narkomania.org.pl


Ulotka dla uczniów
Ulotka dla rodziców

Dyskoteka karnawa³owa dla klas IV- VI

          17 lutego 2015r Samorz±d Uczniowski zorganizowa³ dyskotekê karnawa³ow±.
Chêtni uczniowie mogli przyj¶æ na godzinê 17.00 i przy najnowszych hitach bawiæ siê do godziny 20.00.
Ponad dwugodzinny maraton tañca, ¶miechu i rado¶ci dostarczy³ uczestnikom niezapomnianych wra¿eñ i emocji. By³o gwarno i kolorowo, gdy¿ niektórzy uczniowie przybyli w ciekawych przebraniach.
Mamy nadziejê, ¿e wszyscy dobrze siê bawili i z chêci± wezm± udzia³ w kolejnej dyskotece, organizowanej przez Samorz±d Uczniowski.
Klasy pi±te na "s³odkiej" wycieczce do Wedla

          17 lutego 2015r klasy pi±te by³y na wspania³ej wycieczce w fabryce czekolady E. Wedel w Warszawie. Jest to pierwsza w Polsce fabryka czekolady. Za³o¿y³ j± w 1851 roku Karol Wedel, który nastêpnie w 1876 roku podarowa³ w prezencie ¶lubnym fabrykê synowi Emilowi, który zapocz±tkowa³ ogromny rozwój fabryki. Chc±c zabezpieczyæ swe wyroby przed próbami podrobienia, stworzono znany do dzi¶ znak firmowy - E. Wedel. Produkty tej firmy by³y znane niemal na ca³ym ¶wiecie.
Nasi uczniowie mieli niecodzienn± okazjê zobaczyæ, jak produkowane s± ich ulubione przysmaki, odwiedzili Pracowniê Rarytasów, gdzie powstaj± rêcznie robione czekoladowe rze¼by oraz s³ynne Torciki Wedlowskie. Ze wzglêdów sanitarnych ogl±dali¶my ten dzia³ produkcji przez oszklon± szybê. Oprócz zwiedzania poczêstowano nas pyszn± czekolad±.
W trakcie samego zwiedzania uczestnicy poznali historiê wedlowskiej fabryki i jej za³o¿ycieli oraz zwiedzili Salê Pamiêci, gdzie przed laty pracowa³ sam Jan Wedel. Dodatkow± atrakcj±, jak± Wedel szykuje dla zwiedzaj±cych, jest replika samolotu RWD-13, który wykorzystywano niegdy¶ do szybkiego transportu produktów Wedla oraz do lotów s³u¿bowych. Wszystkich uczestników wycieczki zaproszono równie¿ do Pijalni Czekolady E.Wedel, która znajduje siê w kamienicy na ulicy Szpitalnej w Staro¶wieckim Sklepie Wedla, gdzie uczniowie mieli degustacjê pitnej czekolady i warsztaty, podczas których w³asnorêcznie zdobili torciki wedlowskie. W sklepie firmowym mogli zakupiæ najbardziej wyszukane s³odycze.
Pijalnia urz±dzona jest w starym stylu, znajduj± siê tu biedermeierowskie meble, charakterystyczne owalne i okr±g³e stoliki, piêkne tapicerowane krzes³a, wysokie komody i oszklone szafy, na ¶cianach obrazy w piêknych starych ramach zwi±zane z firm±. Jednym s³owem wystrój wnêtrz jest bardzo elegancki. Panuje tu przytulna atmosfera, mi³a sympatyczna obs³uga, oraz niepowtarzalna oferta, na któr± sk³adaj± siê wspania³e wedlowskie wyroby czekoladowe. Wszyscy wrócili¶my bardzo zadowoleni, tym bardziej ¿e dzieci dosta³y pami±tkowe dyplomy i torby ze s³odyczami.












Konkurs "Bezpiecznie na wsi - zwierzaki to nie pluszaki!"

          Ju¿ po raz kolejny Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Spo³ecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkó³ podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!’’.
Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowañ zwi±zanych z prac± i zabaw± w gospodarstwie rolnym a tak¿e rozbudzenie i rozwój wra¿liwo¶ci estetycznej oraz indywidualnych zdolno¶ci twórczych w¶ród najm³odszych mieszkañców wsi. W tym roku KRUS zwraca uwagê na bezpieczeñstwo pracy przy obs³udze zwierz±t gospodarskich.
Na terenie Oddzia³u Regionalnego KRUS w Warszawie i podleg³ych mu Placówek Terenowych, Konkurs przebiega w 2 etapach: PT KRUS i wojewódzkim. Uczestnikami Konkursu mog± byæ uczniowie szkó³ podstawowych klas 0-VI, w dwóch kategoriach wiekowych (I grupa: klasy 0-III, II grupa: klasy IV-VI).
Zg³oszenie udzia³u szko³y w Konkursie dokonuje szko³a do dnia 10 marca br. do Placówki Terenowej KRUS B³onie
Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, o tematyce zwi±zanej z zapobieganiem wypadkom z udzia³em zwierz±t gospodarskich.
Na laureatów obu etapów konkursu czekaj± nagrody rzeczowe. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego z ka¿dej kategorii wiekowej niniejszego konkursu wezm± udzia³ w eliminacjach centralnych.
Zapraszamy do licznego uczestnictwa w konkursie.
Wiêcej informacji uzyskasz u pani M. Kacaliñskiej i p. H. Wasilewskiej - Weiss.

Regulamin konkursu do pobrania(kliknij)

"Szewczyk Dratewka" w wykonaniu uczniow klasy Va

          13 lutego 2015r. m³odzi arty¶ci z klasy Va, którzy bior± udzia³ w zajêciach kó³ka teatralnego pod kierunkiem p. Ewy Stolarczyk, wystawili przedstawienie dla swoich m³odszych kolegów.
Na widowni znale¼li siê uczniowie klas pierwszych, klas czwartych, klasy pi±tej i dzieci ze ¶wietlicy szkolnej wraz ze swoimi Paniami.
Kiedy wszyscy ju¿ siedzieli wygodnie i ogl±dali dekoracje oraz rekwizyty sumiennie przygotowane przez wystêpuj±cych artystów, na scenê wysz³a Julka Podgórska, która pe³ni³a rolê narratora. Rozpoczê³a przedstawienie pt. ,,Szewczyk Dratewka” (tekst:Janina Poraziñska ).
Aktorzy, pomimo tremy, poradzili sobie znakomicie. Na scenie pojawia³y siê ró¿ne postacie ze ¶wiata bajkowego. Wprawdzie najm³odsi widzowie troszeczkê bali siê Baby Jagi, która postraszy³a przyby³ych, ale wszystko skoñczy³o siê dobrze. Szewczyk, dziêki pomocy mróweczek, pszczó³ek, rybek, kaczek i kaczora, oswobodzi³ piêkn± pannê zamkniêt± w wie¿y. Przestawienie siê podoba³o, o czym ¶wiadczy³y gromkie brawa na zakoñczenie.
Obsada:
Szewczyk Dratewka – Dominik Miñkowski
Narrator – Julka Podgórska
Pszczó³ka – Wiktoria Franczuk
Mróweczki – Julka Majunka, Piotr Krzysztofik
Rybka – Julka Zaj±c
Kaczuszka – Kaja Rosa
Kaczor – Adrian Radziejewski
Baba Jaga – Maja Diop
Ludzie z miasta – Dominika ¦witek, Jakub Piwowarski
Panny – Pola Granowska, Julka Majunka, Klaudia Michalak, Dominika ¦witek
Dekoracje – Aleksandra Skonieczna oraz wszyscy pozostali arty¶ci.











Zmiana planu lekcji
UWAGA!!!
Od dnia 2 lutego nast±pi zmiana planu lekcji.
Proszê sprawdziæ na stronie www szko³y aktualne zmiany (zak³adka PLAN LEKCJI).
W wyj±tkowych przypadkach plan mo¿e ulec korekcie.
„Ferie bez nudy”

          W akcji „Zima w mie¶cie 2015” organizowanej w Zespole Szkó³ im. Jana Paw³a II w Bieniewicach w terminie 19.01 – 30.01.2015 roku uczestniczy³o 53 dzieci z klas I – VI szko³y podstawowej.
Zajêcia odbywa³y siê od poniedzia³ku do pi±tku w godzinach 8.30 – 13.30 zgodnie z wcze¶niej przygotowanym harmonogramem pod troskliw± opiek± pañ: Jolanty Wi±cek, Barbary Siedleckiej, Magdaleny Królickiej, Pauliny Krajewskiej, Marioli Wysiñskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
W ciekawej ofercie „FERIE BEZ NUDY” znalaz³y siê wyjazdy do Warszawy i Julinka. Mia³y miejsce równie¿ wyjazdy na basen, do kina i muzeum.
          Podczas wycieczki do Julinka dzieci uczestniczy³y w corocznej akcji realizowanego programu Powiatowe Ferie 2015 „Zima w lesie”. A tam czeka³o na nie moc atrakcji.
Przeja¿d¿ka bryczkami (¶niegu by³o za ma³o na kulig) po le¶nych duktach sprawi³a wszystkim wiele przyjemno¶ci. Obcowanie z przyrod±, a zw³aszcza z koñmi, których w Go¶ciñcu nie brakuje by³o dla wielu naszych dzieci radosnym prze¿yciem. Podziwiali¶my bardzo urokliwe zimowe widoki Puszczy Kampinoskiej.
Przy pomocy instruktorów ka¿dy chêtny uczestnik móg³ przejechaæ siê na koniu, strzelaæ do celu czy wykonaæ dzbanek na kole garncarskim z naturalnej gliny.
Du¿ym zainteresowaniem cieszy³o siê spotkanie z trenerami psich zaprzêgów. Dzieci du¿o zdoby³y informacji na temat wykorzystania psich zaprzêgów w transporcie, sporcie i rekreacji. Ucieszy³ ich niecodzienny widok bardzo energicznego i przyjaznego malamuta alaskañskiego.
Ostatecznego, pozytywnego efektu dope³ni³ smaczny obiad, który dzieci zjad³y z ogromnym apetytem .
          Z kolei podczas wyjazdu do Warszawy dzieci uda³y siê z wizyt± do Muzeum Narodowego gdzie zwiedza³y wystawy sta³e i czasowe oraz uczestniczy³y w lekcjach muzealnych „W malarskiej pracowni” i „Archeologiczna przygoda w Faras”.
Podczas pierwszej lekcji dzieci dowiedzia³y siê, Co jest potrzebne malarzowi do pracy? Czym jest talent? Gdzie pracuje artysta? Co ka¿dy malarz powinien wiedzieæ o sztuce malowania, jak wygl±da pracownia malarska oraz jakich narzêdzi u¿ywa artysta do tworzenia swoich prac.
          Druga lekcja to zaproszenie na wyprawê ¶ladami profesora Kazimierza Micha³owskiego, wybitnego polskiego archeologa. Udali¶my siê do Faras, gdzie w piaskach pustyni profesor odkry³… katedrê. Dowiedzieli¶my siê, jak wygl±da³y wykopaliska, jakich narzêdzi u¿ywali archeolodzy i dlaczego wyprawa profesora by³a te¿ misj± ratunkow±.
          Du¿o rado¶ci sprawia³y dzieciom zabawy w warszawskiej Sali Zabaw „Kolorado”, w ró¿nobarwnym otoczeniu wype³nionym wieloma atrakcjami. Oprócz standardowych konstrukcji, znajdowa³y siê tak¿e armatki, sto³y kreatywne fontanny, czyli nietypowe urz±dzenia, które zosta³y przygotowane w celu interaktywnej zabawy kolorowymi pi³eczkami. Dzieci mog³y równie¿ bawiæ siê na platformie zabaw interaktywnych, która posiada ró¿norodne obrazy i ¶wiat³a. A¿ ¿al by³o odje¿d¿aæ.
          Niezwykle ciekawym zajêciem by³y warsztaty edukacyjne „Misja alchemika” w sali zabaw ALE FUN w Warszawie.
Podczas misji Alchemik dzieci odkrywa³y tajemnice ma³ej chemii. W laboratorium sprawdza³y czy da siê „nabiæ balon w butelkê”, w³asnorêcznie stworzy³y i obserwowa³y wybuch wulkanu, pozna³y w³a¶ciwo¶ci magicznej masy nienewtonowskiej, zaprzecza³y prawom fizyki wykorzystuj±c niejedn± substancjê chemiczn±, na koniec ka¿dy z uczestników móg³ zrobiæ w³asnego „gluta” do zabawy i psikusów.
Na zakoñczenie wizyty, w labiryncie-d¿ungli, organizatorzy zaproponowali grê w Paintball laserowy ze specjalnym o¶wietleniem efektowym.
          Dwukrotne wyjazdy na basen do Grodziska Mazowieckiego, by³y okazj± do utrwalania wcze¶niej zdobytych umiejêtno¶ci p³ywackich.
Wizyta w Sali kinowej Centrum Kultury w B³oniu to powód do obejrzenia projekcji najnowszych filmu dla dzieci „Padington” i „Królowa ¦niegu 2”.
          Zajêcia prowadzone na terenie szko³y równie¿ by³y okazj± do integrowania siê, nabierania pewno¶ci siebie, odkrywania swoich nowych mo¿liwo¶ci i umiejêtno¶ci: sportowych, muzycznych, plastycznych.
Przy takiej organizacji spêdzania czasu nie sposób by³o siê nudziæ.












Kapitu³a przyzna³a stypendium "Dam Radê"

          Dnia 16 stycznia 2015 roku zebra³a siê Kapitu³a Stypendium "Dam radê" w sk³adzie:
1. Parafiniuk Marek – dyrektor Zespo³u Szkó³ im. Jana Paw³a II w Bieniewicach,
2. Sobierajski Zdzis³aw – przewodnicz±cy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Witanowa i Bieniewic,
3. Anna Ludwin W³aszczuk – pedagog Zespo³u Szkó³ im. Jana Paw³a II w Bieniewicach,
4. Myszkowska Teresa – Przewodnicz±cy Rady Rodziców Zespo³u Szkó³ im. Jana Paw³a II w Bieniewicach,
5. Marta Krzeszowska – Opiekun Samorz±du Uczniowskiego Zespo³u Szkó³ im. Jana Paw³a II w Bieniewicach.

W celu przyznania stypendium „Dam Radê” dokonano oceny postêpów w nauce, zachowaniu i postawy uczniów na podstawie wniosków wychowawców.

LISTOPAD 2014
NOMINOWANI:

1. Bartko £ukasz, kl. I a
2. Czajka Krzysztof, kl. I b
3. Rupieta Marcin, kl. I c
4. Brzuchañska Dominika, kl. II a
5. Zatora Juliusz, kl. II b
6. Szymañska Katarzyna, kl. III a
7. Korzeniewski Marcin, kl. III b
8. Bartko Szymon, kl. IV a
9. Michalak Klaudia, kl. V a
10. Lehmann Natalia, kl. V b
11. Skoneczna Natalia, kl. I gimnazjum
12. Krzysztofik Pawe³, kl. II
13. ¦witek £ukasz, kl. III
LAUREACI:
1. Dominika Brzuchañska, kl. II a
2. Marcin Korzeniewski, kl. III b
3. Natalia Lehmann, kl. V b
4. Natalia Skoneczna, kl. I gimnazjum

GRUDZIEÑ 2014
NOMINOWANI:

1. Wiêckowski Karol, kl. I a
2. Godzina Wojciech, kl. I b
3. Wyszpolska Alicja, kl. I c
4. Da³ek Kacper, kl. II a
5. Mrozicki Julian, kl. II b
6. Ziarno Bartosz, kl. III b
7. Michalak Aleksandra, kl. IV a
8. Kapusta Gabriela, kl. IV b
9. Piwowarski Jakub, kl. V a
10. Siniarska paulina, kl. V b
11. Wróblewski Dominik, kl. I gimnazjum
12. Kwiatkowska Milena, kl. II
13. Stelmaszczyk Natalia, kl. III
LAUREACI:
1. Wojtek Godzina, kl. I b
2. Julian Mrozicki, kl. II b
3. Gabriela Kapusta, kl. IV b
4. Natalia Stelmaszczyk, kl. III gimnazjum

STYCZEÑ 2015
NOMINOWANI:

1. Miñkowski Filip, kl. I a
2. Marciniak Karolina, kl. I b
3. Drozd Karolina, kl. I c
4. Piwowarski Piotr, kl. II a
5. Skibiñski Witold, kl. II b
6. Ferenc Micha³, kl. III b
7. Krzemiñska Wiktoria, kl. IV a
8. Chojecki Filip, kl. IV b
9. Miñkowski Dominik, kl. V a
10. Myszkowska Rozalia, kl. V b
11. Marciniak Iwona, kl. VI
12. D±browski Kacper, kl. I gimnazjum
13. Bandycka ¯aneta, kl. II
14. Tachasiuk Anna, kl. III
LAUREACI:
1. Piotr Piwowarski, kl. II a
2. Witold Skibiñski, kl. II b
3. Iwona Marciniak, kl. VI
4. ¯aneta Bandycka, kl. II gimnazjum.
Wszystkim nominowanym i laureatom gratulujemy!
Strona 139 z 192 << < 136 137 138 139 140 141 142 > >>
Zaloguj siÄ™ do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.