Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 13.05.2025 07:03:40  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Dzień chłopaka 2024
          Dzień Chłopaka w Polsce każdego roku wypada w tym samym dniu, 30 września. Chociaż to święto jest bardziej popularne w niektórych krajach, takich jak Polska i Węgry, jego celebrowanie zyskuje coraz większą popularność na całym świecie.
Obchodzenie tego dnia na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych i jest okazją do wyrażenia swojej sympatii dla chłopców w każdym wieku.
Dzień Chłopaka w naszej szkole jak zawsze przebiegł w miłej atmosferze, o co zadbały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, które wraz z życzeniami rozdawały chłopcom cukierki. Nie mogło zabraknąć mnóstwa uśmiechu od dziewczynek i Pań oraz miłych słów.
W wielu klasach chłopcy dostali upominki od koleżanek, a na zajęciach zorganizowane były przyjęcia ze smakołykami.
To był bardzo miły dzień! Wszyscy chłopcy byli uśmiechnięci i zadowoleni.
Naszym Panom i chłopcom z okazji ich święta jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia! Bądźcie zawsze radośni, realizujcie swoje plany i spełniajcie marzenia!.🙂

80 lat od bitwy pod Jaktorowem
          Minęło 80 lat od bitwy Zgrupowania Armii Krajowej Kampinos z przeważającymi siłami niemieckimi pod miejscowością Jaktorów. Jak co roku w ostatnią niedzielę września odbyły się uroczystości na Cmentarzu Wojennym Armii Krajowej w Budach Zosinych upamiętniające wydarzenie, które nadal jest żywe w pamięci mieszkańców i kombatantów, jak i władz samorządowych.
Już od kilkunastu lat delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym również uczestniczy w tych obchodach.
W programie uroczystości znajduje się Msza Święta polowa, Apel poległych, Złożenie wieńców i kwiatów, a także Rekonstrukcja jednego z epizodów bitwy. Inscenizacja jest rozbudowywana i obecnie stanowi obszerny spektakl, który przyciąga widzów. Mają oni okazję obejrzeć m. in. wybuchy, zestrzelenie niemieckiego samolotu, pożary budynków, pól i lasów, które robią wrażenie na licznie zgromadzonych gościach.
Spotkanie zakończył Koncert pieśni powstańczych w wykonaniu Orkiestry z Chmielnej oraz poczęstunek żołnierską grochówką przygotowaną przez strażaków z OSP Międzyborów i OSP Jaktorów.
Udział dzieci i młodzieży w uroczystości jest doskonałą lekcją historii dla młodego pokolenia, dzięki której wydarzenia sprzed 80 lat nadal są żywe.



Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju
          Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju
18 września – 8 października 2024

Każde działanie przyczyniające się do budowania proekologicznych postaw ma znaczenie, bo to od tych i kolejnych pokoleń zależy jak potoczą się losy Ziemi.
Dbajmy więc o nią i o nasze zdrowie, a sposób, w jaki możemy się przysłużyć i sobie i Planecie jest prosty – zamieńmy auto na rower, hulajnogę, rolki, deskorolkę… Zyskujemy lepsze samopoczucie, większą sprawność i wydolność oraz świadomość, że wpływamy pozytywnie na środowisko.
W ramach akcji Samorząd Uczniowski ogłosił „Dzień bez samochodu”, co było formą motywacji do wyboru ekologicznego pojazdu w drodze do szkoły (alternatywa skorzystania z podwózki autem rodziców).
Wszystkich uczniów zachęcamy też do udziału w konkursie plastycznym: „Bądź aktywny i korzystaj ze zrównoważonej mobilności”, który trwa do 7 października. Pamiętajmy: bycie eko jest cool!

Pomoc dla powodzian
          Pomagając innym budujemy lepszy świat!

Po raz kolejny okazaliście Państwo wielkie serce i licznie odpowiedzieliście na prośby o pomoc, tym razem płynące od ludzi z terenów objętych powodzią. Efekty zarówno w jednej, jak i w drugiej zbiórce są ogromne, co daje poczucie, że społeczność Szkoły w Bieniewicach nigdy nie pozostaje obojętna wobec nieszczęścia innych.
Chcemy również szczególnie podziękować sołectwu: Nowe Faszczyce i sołtys – Pani Esterze Gwieździe za zaangażowanie i duże wsparcie naszej rzeczowej zbiórki.
W obliczu tak ogromnych nieszczęść, z którymi zetknęli się mieszkańcy południowozachodniej części Polski, mamy nadzieję, że nasze inicjatywy okażą się małą, ale cenną cegiełką budującą nadzieję na lepszą przyszłość. ❤️💚💙❤️

Klasy III w Frajdalandi
          Dnia 27 września klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do "Frajdalandii" – miejsca pełnego atrakcji i wrażeń.
Po dotarciu na miejsce uczniowie zaczęli swoją przygodę od udziału w pokazie sokolniczym. Była to wspaniała okazja, by z bliska zobaczyć ptaki drapieżne, takie jak sokoły i orły. Sokolnik opowiadał o ich zwyczajach i sposobach polowania, a także prezentował umiejętności tych niezwykłych ptaków w trakcie lotu. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem.
Kolejnym punktem programu był park linowy, gdzie trzecioklasiści mogli sprawdzić swoją sprawność i odwagę. Chociaż niektóre przeszkody były trudne, wszyscy z zaangażowaniem podejmowali wyzwania i z satysfakcją pokonywali trasę.
Następnie uczniowie mieli okazję wyszaleć się na dmuchańcach. To była prawdziwa frajda! Skakanie, zjeżdżanie i bieganie po miękkich, kolorowych zamkach sprawiło, że uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci.
Wizyta w mini zoo również dostarczyła wielu emocji. Dzieci miały możliwość zobaczyć i nakarmić zwierzęta, takie jak wielbłądy, kozy, alpaki. Każdy mógł dowiedzieć się ciekawostek na temat życia tych zwierząt i spędzić z nimi chwilę czasu.
Na koniec uczniowie odwiedzili labirynt. Było to prawdziwe wyzwanie, które wymagało nie tylko sprytu, ale także współpracy i komunikacji. Grupy starały się jak najszybciej znaleźć wyjście, pomagając sobie nawzajem.
Wycieczka do Frajdalandii okazała się świetną zabawą i dostarczyła mnóstwo pozytywnych emocji.
Uczniowie wracali do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, z mnóstwem wspomnień i opowieści do przekazania rodzinie.
Był to dzień pełen przygód, który na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.🙂


Dzień jabłka w klasie IIa
"Jabłka jemy, przez rok cały – czy są mrozy czy upały.
Nieraz trafią do szarlotki lub z nich będzie kompot słodki."

          28 września obchodzimy wiatowy Dzień Jabłka. Święto ma na celu popularyzowanie zalet tego owocu (a jest ich wiele), które dostarcza nam mnóstwo witamin i energii! Kto z nas ich nie lubi? Jedni lubią słodkie, inni kwaśnie, kruche, twarde, soczyste…
Święto Jabłka, obchodzone w dniu dzisiejszym w klasie IIa, to akcja prozdrowotna, której celem jest zachęcenie uczniów do spożywania jabłek, jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania. Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek na temat tego smacznego owocu. Uczniowie opisywali jabłko, jego wygląd, zapach i smak.
Nie mogło zabraknąć degustacji świeżo wyciśniętego soku z jabłek, własnoręcznie wykonanego oraz pysznych smakołyków przygotowanych przez rodziców.
Uczniowie wykonali też piękne prace plastyczne, które ozdobiły klasę.
Było więc kolorowo, smacznie i zdrowo!
„Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza z daleka ode mnie” - takim mottem zakończyli obchody „Światowego Dnia Jabłka”.
Wszyscy powinniśmy każdego dnia pamiętać o korzyściach płynących ze spożywania jabłek. Wszak Polska jest największym producentem jabłek na świecie.


Start po medale
          W wielkim stylu otwieramy sportowy rok szkolny!
Tym razem rozpoczęliśmy od sztafetowych biegów przełajowych na etapie powiatowym.
Zawody odbyły się w Błoniu, na stadionie przy ul. Legionów 3a.
W zawodach wzięło udział ponad 400 uczniów z różnych szkół z terenu powiatu warszawskiego zachodniego.
Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły zwyciężyła w trzech kategoriach, a w jednej zajęła czwarte miejsce.
🥇Złoci medaliści w kategorii chłopców (dzieci):
1. Olek Fabianowicz;
2. Olek Wachowiak;
3. Bartek Kalinowski;
4. Wiktor Lipiec;
5. Stasiek Domanowski;
6. Dawid Wójcik.
🥇Złoci medaliści w kategorii chłopców (młodzież):
1. Olek Krysztofiak;
2. Wiktor Grzegorczyk;
3. Filip Koceniak;
4. Adam Jarka;
5. Dominik Wardziński;
6. Jan Sieklicki.
🥇Złote dziewczyny w kategorii młodzież:
1. Paulina Boryś
2. Zosia Zasońska
3. Asia Krzycka
4. Helena Radziszewska
5. Maja Obrębska
6. Hania Szczepaniak
Niestety, po zaciętej rywalizacji, dziewczynkom w kategorii dzieci nie udało się zdobyć medalu, ale zabrakło naprawdę niewiele. Zajęły 4. miejsce w składzie:
1. Julia Tekiela;
2. Natasza Neumann;
3. Aleksandra Olszewska;
4. Zuzanna Bartos;
5. Ula Zasońska;
6. Sara Figiel.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach rywalizacji!


Pomoc dla powodzian
          Drodzy Państwo,
nasza Szkoła zawsze wychodzi z pomocą osobom, które jej potrzebują, dlatego w związku z obecną sytuacją w południowo-zachodniej części kraju reagujemy na bieżące potrzeby.
Poniżej przedstawiamy krótkie historie z ostatniego tygodnia:
1. Nikola Nowacka z mężem nie mieli szansy na uratowanie czegokolwiek, ponieważ byli podczas przejścia fali poza miejscem zamieszkania. Niedawno kupili stary dom, który świeżo wyremontowali korzystając ze środków kredytu bankowego. Dodatkowo Pani Nikola straciła pracę w Stroniu Śląskim, bo woda zabrała zakład, w którym pracowała. Po powrocie zostali tylko z tym, co mieli przy sobie. Jej rodzice z Lądka Zdroju, oprócz dobytku stracili również oszczędności, bo mama przechowywała pieniądze w szufladzie z ubraniami. Razem z nimi mieszkała siostra Nikoli wraz z małym synkiem.
Wpłaty na rzecz poszkodowanych rodzin dokonujemy na numer konta bankowego:
60 1140 2004 0000 3402 8257 1048 (Nikola Nowacka).
Prosimy w tytule przelewu wpisać: SP Bieniewice - imię i nazwisko i dopisek "Wsparcie w potrzebie"
2. Z Państwa pomocą chcemy również zorganizować zbiórkę rzeczową najpotrzebniejszych produktów (wody pitnej, środków czystości, artykułów dla niemowląt, żywności długoterminowej, środków higieny osobistej, karmy dla zwierząt). Wszystkie zebrane dary trafią do powodzian, którzy bez wsparcia nie poradzą sobie w tej dramatycznej sytuacji.
W załącznikach przesyłamy plakaty o w/w akcjach.
Za każdą formę pomocy będziemy wdzięczni i pamiętajmy: DOBRO WRACA.
Z poważaniem:
Dyrekcja, Nauczyciele i Szkolny Klub Wolontariatu❤️



Zebranie RR
          Zaproszenie na zebranie Rady Rodziców
Serdecznie zapraszamy na posiedzenie Rady Rodziców, które odbędzie się w dniu 26 września 2024 r. (czwartek) o godzinie 18.00 w świetlicy szkolnej.


Morze, nasze morze....
          Trochę historii, trochę przyrody, duuużo zabawy – czyli nasza wyprawa nad wybrzeże!
Gdzie najszybciej można powrócić do czasu minionych wakacji? Oczywiście to piękne Morze Bałtyckie przywodzi nam na myśl ten beztroski czas, dlatego uczniowie klas 6 i klasy 5 c udali się tam w poszukiwaniu nie tylko wspomnień, ale też nowych miejsc, które zachwycają pięknem przyrody, bogatą historią oraz wyjątkowością. To wszystko odnaleźli realizując ciekawy program, a na mapie wycieczki znalazł się XIII –wieczny krzyżacki zamek w Malborku, który zawiera wiele tajemnic - część z nich uczestnicy poznali podczas jego zwiedzania. Podążając śladami historii odwiedziliśmy też Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie można obejrzeć dom Sybiraka z łagrem, bunkier Gryfa Pomorskiego, dom powstańca polskiego z Adampola i zagrodę trapera Kaszuby. Jest tam również wiele wyjątkowych eksponatów, m.in. najdłuższa deska świata, największy na świecie fortepian i dom do góry nogami.
Westerplatte to szczególne miejsce dla Polaków, wizyta tam była okazją do przeprowadzenia niecodziennej lekcji o odwadze, wytrwałości i uporze polskich żołnierzy.
Podczas rejsu po Kanale Elbląskim młodzież poznawała i podziwiała m.in. rezerwat ptactwa wodnego na jeziorze Druzno, lasy łęgowe, liczne kompleksy leśne, siedliska oraz zbiorowiska roślinne. Warto podkreślić, że Kanał jest zabytkiem hydrotechniki na skalę światową, głównie dzięki unikatowemu systemowi zabytkowych pochylni, stąd rejsy te nazywane są „rejsami po trawie”.
Podczas wyprawy nie mogło jednak zabraknąć czasu na relaks, a do tego służyła nam plaża oraz zabawy w wodzie.
Wycieczka dobiegła końca i teraz to już naprawdę pozostało pogodzić się z faktem, że czas wakacji zakończył się, ale cieszymy się, że choć na chwilę udało się nam do niego powrócić.




Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25
„Nauka jest jak niezmierne morze.
Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”

- Stefan Żeromski

          Bo chociaż z jednej strony skończyły się wakacje, to z drugiej wróciliśmy do szkoły na spotkanie starych przyjaciół i nowych wyzwań w rozpoczynającym się roku szkolnym.
2 września, Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach równo o godzinie 9.30 zebrała się na placu szkolnym, by uroczyście zacząć nowy rok szkolny 2024/2025.
Oprócz samych uczniów obecni byli nauczyciele, rodzice, przedstawiciele władz miasta i gminy oraz sympatycy szkoły.
Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu narodowego, powitaniu zebranych głos zabrali dyrektor szkoły Pan Marek Parafiniuk oraz obecny na uroczystości Burmistrz Błonia Pan Zenon Reszka, którzy serdecznie powitali wszystkich zebranych, składając życzenia – uczniom wielu sukcesów i dobrych ocen, rodzicom pociechy z dzieci, wielu powodów do dumy, szczęścia i satysfakcji płynącej z osiągnięć własnych dzieci, a nauczycielom wytrwałości, cierpliwości, niewyczerpanych pokładów siły, pomysłowości i wyrozumiałości oraz wielu sukcesów i radości z przeżywania każdego nawet najmniejszego osiągnięcia wychowanków.
Przed wielkim wydarzeniem stanęły też nasze Pierwszaczki. Uroczyste spotkanie wprowadziło nowych uczniów w progi edukacji.
Po pięknym powitaniu przez starszych kolegów w obecności wszystkich zebranych nastąpił ten najważniejszy moment - ślubowania przy poczcie sztandarowym. Głośnym "Ślubujemy" Pierwszaki potwierdziły, że będą starać się "wypełniać sumiennie obowiązki ucznia" oraz "dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły".
Wzruszający był też moment pasowania, kiedy dyrektor Pan Marek Parafiniuk w towarzystwie burmistrza Pana Zenona Reszki, naczelnika WOKS Pani Urszuli Tkacz i zastępcy dyrektora Pani Marioli Wysińskiej, przyłożeniem symbolicznego ołówka na ramieniu dokonał Aktu pasowania na ucznia.
Mamy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali tegoroczni Pierwszoklasiści, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata. Ten dzień z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszym Pierwszakom.
Życzymy Im, aby nadchodzący rok szkolny był wspaniałą, niepowtarzalną i niezapomnianą przygodą. Żeby nie tylko zdobywali wiedzę, ale także doskonale się bawili w naszej szkole, nawiązywali nowe przyjaźnie oraz odkrywali i rozwijali swoje pasje i zainteresowania.
Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści obdarowani zostali prezentami ufundowanymi przez Burmistrza Błonia a pozostali uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.
Tak więc rozpoczęliśmy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy i kolejnych doświadczeń a Rok szkolny 2024/2025 można uznać za rozpoczęty!🧑‍🎓🙂👩‍🎓



Strona 10 z 192 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.