Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 17.05.2025 10:27:01  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
"Łańcuch dobra"
          Jak już wcześniej pisaliśmy nasza szkoła uczestniczyła w akcji charytatywnej "Łańcuch dobra".
Do tworzenia Łańcucha Dobra zaangażowali się ludzie z całej Polski - ponad 450 osób prywatnych i instytucji z dwustu miejscowości.
Ponad stukilometrowy (111 kilometrów 199 metrów i 57 centymetrów) Łańcuch Dobra powstał na prośbę kierowanego przez nią stowarzyszenia Pro Salute, w którym działają przede wszystkim naukowcy z białostockiego Uniwersytetu Medycznego.
I nie kryją – stowarzyszenie powstało, by pomagać. Pomagają przede wszystkim dzieciom z dystrofią mięśniową, które leczą się w UDSK. Zbierają pieniądze na lekarstwa.
Ale Łańcuch Dobra powstał nie dla pieniędzy. To symbol, który ma przypomnieć społeczeństwu, jak dużo jest nieuleczalnie chorych dzieci. Nasza społeczność szkolna utrzymała podziękowania za udział w tej akcji.






Podziękowanie

Sprawozdanie "Zima w mieście"
          W akcji „Zima w mieście 2019” organizowanej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach w terminie 28.01 – 08.02.2019 roku uczestniczyło 50 dzieci z klas I – VI szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 13.30 zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej, Magdaleny Kacalińskiej, Pauliny Krajewskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
W ciekawej ofercie „FERIE BEZ NUDY” znalazły się wyjazdy do Warszawy, Pruszkowa i Julinka. Miał miejsce również wyjazd na basen i do kina.
Podczas wycieczki do Julinka uczestniczyły w corocznej akcji realizowanego programu Powiatowe Ferie 2019 „Zima w lesie”. A tam czekało na dzieci moc atrakcji.
Przejażdżka bryczkami po leśnych duktach sprawiła nam wszystkim wiele przyjemności. Obcowanie z przyrodą, a zwłaszcza z końmi, których w Gościńcu nie brakuje była dla wielu naszych dzieci radosnym przeżyciem. Podziwialiśmy bardzo urokliwe zimowe widoki Puszczy Kampinoskiej.
Przy pomocy instruktorów każdy chętny uczestnik mógł przejechać się na koniu, wspinać się na ściance wspinaczkowej czy wykonać dzbanek z naturalnej gliny na kole garncarskim. Można było pomalować wcześniej wykonane naczynia z gliny.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Policją, podczas którego dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać ferie w domu, na podwórku i na zimowisku. Przypomniały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zarówno podczas podróżowania samochodem, jak również podczas poruszania się pieszo oraz konieczności noszenia elementów odblaskowych. Każde dziecko mogło przymierzyć strój policjanta.
Ostatecznego, pozytywnego efektu dopełnił smaczny obiad, który dzieci zjadły z ogromnym apetytem.
Z kolei podczas wyjazdu do Warszawy dzieci udały się z wizytą do Centrum Nauki Kopernik, gdzie zwiedziły wystawę „Powietrze więcej, niż nic”. Ponadto uczniowie uczestniczyli w spektaklu Teatru Robotycznego, w którym rolę aktorów odrywają roboty. Potrafią nie tylko mówić, ale i wyrażać emocje. W ich wykonaniu oglądaliśmy interpretację opowiadania Stanisława Lema "O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali".
W Teatrze Wysokich Napięć obejrzeliśmy pokaz z dziedziny muzyki. Były to ciekawe doświadczenia dotyczące m.in. dźwięku, rytmu oraz melodii.
W czasie pokazu, oprócz prowadzącego, wystąpiła również orkiestra utworzona przez nasze dzieci.
Majsternia to było kolejne miejsce, w którym każdy z odwiedzających, niezależnie od wieku, wiedzy i umiejętności, mógł przekonać się, że „myśli lepiej, niż myśli”. Przy stołach warsztatowych można było samodzielnie podejmować wyzwania inżynieryjne, naukowe, logiczne, mając do dyspozycji przedmioty codziennego użytku – słomki, papier, spinacze, kulki, gumki. Każdy miał szansę na odkrycie.
Dużo radości sprawiały dzieciom zabawy w warszawskiej Sali Zabaw „Inca Play”, w różnobarwnym otoczeniu wypełnionym wieloma atrakcjami. Oprócz standardowych konstrukcji, znajdowały się zjeżdżalnie, park linowy. Dzieci mogły również bawić się na platformie zabaw interaktywnych, która posiada różnorodne obrazy i światła.
Dzieci również dobrze bawiły się w Sali Zabaw "Fikołki" znajdującej się w galerii „Nowa stacja w Pruszkowie. Pobyt w nowoczesnym obiekcie wyposażonym w konstrukcję zabawową liczącą 5 poziomów i ściankę wspinaczkową, labirynt oraz tor przeszkód wyposażony m.in. w kilka rodzajów zjeżdżalni, tyrolkę i sieć Spidermana był okazją do aktywnego spędzenia czasu.





Czy owoce i warzywa przewodzą prąd?
          Czy owoce takie jak pomarańcza, cytryna, jabłko są w stanie przewodzić prąd elektryczny? Okazuje się, że tak. Sok, który się w nich znajduje jest elektrolitem. Oznacza to, że znajdują się w nim jony, które są nośnikami prądu. Podobne właściwości ma też na przykład woda z solą.
O tym mogli przekonać się uczniowie klas I - III na kolejnym spotkaniu prowadzonym przez Pana Piotra Burkiewicza, pracownika z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Błoniu.Tym razem doświadczenia i eksperymenty dotyczyły przewodzenia prądu.
Ale było ciekawie!!!










Zumba w szkole? - jak najbardziej
          Szkoła to nie tylko nauka, ale również i zabawa. W miesiącu styczniu przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły. W ramach propagowania przez Samorząd Uczniowski zdrowego stylu życia ruszyła akcja- AKTYWNE PRZERWY.
Nasi uczniowie i nauczyciele, codziennie na długiej przerwie zostali zaproszeni do wspólnego tańca, zabawy, które poprawiają nastrój, rozweselają, a przede wszystkim pozwalają wesoło i aktywnie spędzić czas między lekcjami.
Beztroska zabawa, w rytm dobrze znanych utworów, zachęciła wszystkich do wspólnego działania.
Zumba wzbudziła w naszych uczniach duży entuzjazm. Za każdym razem na sali pojawia się coraz więcej chętnych uczniów, którzy uczestniczą w tej żywiołowej przerwie.
Duże brawa dla uczennic z klasy V - Igi Mielcarz, Zosi Świtek i Zuzi Ziubińskiej za prowadzenie zajęć.
Pamiętajmy, że nasza aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem naszego samopoczucia i zdrowego
funkcjonowania organizmu.

Wizyta w teatrze "Baj"...
          Uczniowie klas Ib i IIa udali się do stolicy. Tym razem złożyli wizytę w Teatrze "Baj", który powstał w 1928 roku i jest najstarszym teatrem lalek dla dzieci w Polsce. "Baj" pozostaje wierny lalce, a jego najważniejszym widzem jest dziecko.
Podczas tej wizyty dzieci miały możliwość głębszego, szerszego, bardziej świadomego i osobistego spotkania ze sztuką teatru.
Uczestnicząc w zajęciach z zakresu edukacji kulturalnej, uczniowie mogli bliżej i od wewnątrz przyjrzeć się sztuce teatru, aby bardziej jej doświadczyć.
Podczas spotkania dzieci poznały różne rodzaje lalek teatralnych, zarówno te klasyczne (kukły, pacynki, jawajki, marionetki), jak i te, które są owocem nieskrępowanej wyobraźni scenografa. Odkrywają sekrety ożywiania lalek i próbują sztuki animacji.
Po spacerze warszawskimi ulicami wszyscy udali się Pijalni Czekolady E.Wedel i skosztowali pysznej ciepłej mlecznej czekolady.
Dzień więc dzieci spędziły edukacyjnie, kulturalnie i smakowicie.
Wyjazd do Filharmonii...
          Od kilku już lat uczniowie klas I - III szkoły podstawowej raz w miesiącu, uczestniczą w koncertach organizowanych przez Filharmonię Narodową w Warszawie.
Ogólnie rzecz biorąc, Filharmonia to instytucja, która nie jest wybierana często jako sposób na spędzenie czasu z dzieckiem.
Nie mniej jednak, w natłoku tych wszystkich krzykliwych codziennych obowiązków, krzyczących atrakcji dla dzieci, placów zabaw, kin, sportowych atrakcji – Filharmonia jest swego rodzaju odskocznią. Odskocznią, w której świat wygląda jakby inaczej. Bardziej dostojnie i elegancko. Bardziej poważnie.
Ten klimat jest czymś niesamowitym.
Muzyka na żywo potrafi sprawić, że człowiek zapomina o wszystkim, wchodzi w świat wyobraźni, która prowadzi go do miejsc wyśnionych.
Koncert w Filharmonii jest doświadczeniem bardziej magicznym, bardziej intymnym. Przez ten nastrój, przez ten panujący dookoła spokój – człowiek jest w stanie wchłaniać muzykę jeszcze mocniej. Skupiać się na niej i tylko na niej.
Dzieci również odczuwają ten klimat. Oczywiście nie wszystkie, oczywiście nie zawsze. Jednak ciężko oprzeć się wrażeniu, że również zachowują się inaczej. Jakby spokojniej, jakby skupiają się bardziej na słuchaniu i popuszczaniu wodzy fantazji.
I nasze dzieci tego doświadczają - cieszy nas to.
Tym razem podczas koncertu, grupa uczniów naszej szkoły, miała możliwość zaśpiewania waz z artystami piosenki„stary Donald farmę miał". Radości nie było końca. Po powrocie do szkoły jeszcze wspominali tę chwilę.

Zajęcia edukacyjne... Kolejowe ABC
          Uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęiach edukacyjnych prowadzonych przez Zespół Kampanii Kolejowe ABC, realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego.
Zajęcia wymagały interakcji ze strony najmłodszych, ich zaangażowania oraz aktywnego uczestnictwa.
Zajęcia dostosowane były do wieku dzieci, pozytywnie i stymulująco wpłynęły na rozwój ich zdolności poznawczych, takich jak uwaga, myślenie przyczynowo skutkowe czy spostrzegawczość, a także na umiejętność bezpiecznego poruszania się w pobliżu linii kolejowych, umiejętność przewidywania i podejmowania właściwych decyzji.
Lekcja rozwinęła wyobraźnię uczniów oraz poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych. Wykształciły także prawidłowe zachowania i reakcje na sytuacje, które występują w trakcie korzystania z transportu kolejowego oraz poruszania się na terenie kolejowym lub w jego pobliżu. Było miło i ciekawie!!!!



A co tam słychać w klasie IIIB?
          Chociaż styczeń jeszcze się nie skończył się to uczniowie klasy IIIb szkoły podstawowej mogą pochwalić się wieloma ciekawymi wydarzeniami, w których uczestniczyły:
1. „Kosmos blisko nas” - zajęcia zorganizowane przez rodziców Julii i Angeliki ; Układ Słoneczny planety, film 3d 3.01.2019
2. Spotkanie ze strażakiem z Bieniewic – oglądanie wozu strażackiego, przymierzanie kasków – 7.01.2019
3. „Czy owoce przewodzą prąd?” – zajęcia z pracownikiem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Błoniu. – 14.01.2019
4. Malujemy zimowy krajobraz – 16.01.2019
5. „ Co jedzą jeże?” - 17.01.2019
6. Spotkanie z pisarzem Pawłem Majem – 18.01.2019.
Podczas zajęć uczniowie pogłębili wiedzę o wiadomości dotyczące układu słonecznego, utrwalili nazwy poszczególnych planet, a także wyruszyli w wirtualną podróż na Marsa! Udało im się to dzięki specjalnie przygotowanym dla nich okularom do oglądania fotografii 3D.
Dowiedziały się, że niektóre warzywa i owoce mogą być użyte jako źródło prądu.
Wiedzą już, że praca strażaka jest ciężka i trudna, czasami bardzo niebezpieczna. Poznali zadania i obowiązki oraz dowiedzieli się, jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. Uczniowie zobaczyli , jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia. Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozu strażackiego i zwiedzanie remizy strażackiej.
O tym, że dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tych zajęciach nie trzeba nikogo przekonywać zresztą wystarczy obejrzeć naszą małą galerię zdjęć..
Zebrania z rodzicami
ZEBRANIA Z RODZICAMI

23 stycznia 2019 r. (środa) oraz 24 stycznia 2019 r. (czwartek) odbędą się
zebrania z rodzicami poświęcone wynikom nauczania i zachowania za semestr I
w/g poniższego harmonogramu.
Serdecznie zapraszamy!


WOŚP po raz 27
          27 . Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste” odbywa się 13 stycznia 2019 roku.
W tym roku gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.
Orkiestrowa gorączka opanowała cały świat. Gramy od Japonii po obie Ameryki. Gramy do końca świata i na całym świecie!
W naszej szkole orkiestra zagrała już w piątek – 11 stycznia. Jak co roku odbyła się aukcja prac plastycznych dzieci. Udało się zebrać 565,61 złotych, które zasilą konto WOŚP.
Dziękujemy Pani Magdzie Kacalińskiej, która od wielu lat dyryguje naszej szkolnej orkiestrze.





Strona 92 z 192 << < 89 90 91 92 93 94 95 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.