II tura zawodów pływackich o Puchar Burmistrza Błonia
Świetny występ naszej drużyny w II turze zawodów pływackich o Puchar Burmistrza Błonia🏊♀️
Dzisiaj, 24.04.2026 r., w Centrum Sportu w Błoniu odbyła się II tura zawodów pływackich o Puchar Burmistrza Błonia.
Rywalizacja zgromadziła wielu młodych sportowców, a emocji i sportowej walki nie brakowało do samego końca.
Nasza liczna drużyna, pod opieką Pana Piotra Michalskiego zaprezentowała się znakomicie, potwierdzając wysoki poziom przygotowania, zaangażowanie oraz ducha zespołowej współpracy.
Największym sukcesem było 1. miejsce w klasyfikacji generalnej szkół z dwóch edycji zawodów, co stanowi ogromne wyróżnienie i dowód systematycznej pracy zawodników oraz trenerów.🏆
Ogromne powody do dumy przyniosły również starty sztafetowe:
✅1. miejsce – sztafeta 6×25 m stylem dowolnym chłopców (roczniki 2017–2015)
✅1. miejsce – sztafeta 6×25 m stylem dowolnym dziewcząt (roczniki 2017–2015)
✅1. miejsce – sztafeta 8×25 m stylem dowolnym chłopców (roczniki 2014–2011)
Równie imponująco zaprezentowali się nasi zawodnicy w konkurencjach indywidualnych. Na najwyższych stopniach podium stanęli m.in.:
✅Kajetan Kotliński – 1. miejsce na 25 m stylem dowolnym oraz 1. miejsce na 25 m stylem grzbietowym
✅Krystian Lipiec – 1. miejsce na 50 m stylem grzbietowym (2014) oraz 2. miejsce na 50 m stylem dowolnym
✅Wojciech Olszewski – 1. miejsce na 50 m stylem dowolnym oraz 2. miejsce na 50 m stylem grzbietowym (2012)
✅Wiktor Lipiec – 1. miejsce na 50 m stylem grzbietowym oraz 2. miejsce na 50 m stylem dowolnym (2012)
Na podium stanęli również:
✅Adam Styliński – 2. miejsce na 25 m stylem dowolnym i 2. miejsce na 25 m stylem grzbietowym
✅Kostek Malenda – 3. miejsce na 25 m stylem dowolnym i 3. miejsce na 25 m stylem grzbietowym
✅Stanisław Kostrzewa – 3. miejsce na 25 m stylem grzbietowym (2016)
✅Alina Dobrzyńska – 3. miejsce na 25 m stylem grzbietowym (2016)
✅Marcelina Piwowarska – 3. miejsce na 25 m stylem grzbietowym (2015)
✅Franek Mikołajczyk – 2. miejsce na 50 m stylem grzbietowym oraz 3. miejsce na 50 m stylem dowolnym (2012)
✅Pola Osińska – 2. miejsce na 50 m stylem grzbietowym (2011)
✅Maja Gościniak – 3. miejsce na 50 m stylem grzbietowym oraz 3. miejsce na 50 m stylem dowolnym (2011)
Zawody pokazały ogromny potencjał naszych młodych pływaków, ich determinację oraz coraz wyższy poziom sportowy.
II tura zawodów o Puchar Burmistrza Błonia zakończyła się dla naszej drużyny wielkim sukcesem. Liczne miejsca na podium, zwycięstwa w sztafetach oraz 1. miejsce w klasyfikacji generalnej szkół są najlepszym dowodem ciężkiej pracy i talentu zawodników. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i życzymy kolejnych sportowych sukcesów! 🏊♂️🏆