Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 17.05.2025 19:47:02  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
          
INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 ODBĘDZIE SIĘ
2 WRZEŚNIA 2019R. O GODZ. 9:00.
PO CZĘŚCI OFICJALNEJ ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE UCZNIÓW Z WYCHOWAWCAMI.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI, MŁODZIEŻ I RODZICÓW.

Spotkanie z pierwszoklasistami

"Podróż w cudowny świat nauki" - to motto przewodnie pierwszoklasistów, którzy od września w tę podróż wyruszą.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach informuje, że:
          
DNIA 28 i 29 SIERPNIA 2019 R. O GODZ. 17:00
ODBĘDĄ SIĘ ORGANIZACYJNE SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW
Z RODZICAMI I DZIEĆMI KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Kolonie letnie w Farmie Kalina
Kolonie letnie „Farma Kalina 2019” w Łasku
organizowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Bieniewicach
w terminie 02. 07. 2019 – 14.07.2019 roku.

„Kolonie letnie" to inicjatywa, która ma za zadanie ubarwić dzieciom długi, wakacyjny czas. W akcję angażują się zarówno szkoły, jak i ośrodki sportowe oraz inne placówki organizując różne akcje i formy spędzenia tego czasu. Wszystko po to, żeby dzieci nie poczuły, co to jest nuda.
Może kajaki i piłka nożna? A może trampoliny lub park linowy czy zwiedzanie Kołobrzegu i kąpiel morska? Nawet najbardziej wybredni znajdą w bogatej ofercie letnich atrakcji coś dla siebie.
Na kolonie zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Bieniewicach w terminie 2.07 – 14.07.2019 roku wyjechało 48 dzieci z klas I – VIII .
Zajęcia odbywały się codziennie zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Dzieci przebywały pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Katarzyny Mielcarz, Magdaleny Kacalińskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
W ciekawej ofercie „WAKACJE BEZ NUDY” znalazły się więc:
-zajęcia w wodzie (pływanie, kajakarstwo, rowery wodne, wędkowanie),
-warsztaty profilaktyczne ( zagrożenia wynikające z braku zachowania ostrożności podczas pieszych wycieczek nad jezioro i kąpieli w nich, do lasu, podczas zajęć w terenie, korzystania z Internetu, zażywania używek),
-chrzest kolonijny,
-ślub kolonijny,
-konkurs na piosenkę kolonijną,
-warsztaty taneczne (nauka podstawowych kroków i figur polki, walca, makareny, cha - chy),
-warsztaty ceramiczne,
-warsztaty plastyczne (rysunek 3D, malarstwo, plakat, tatuaże, kolaż),
-warsztaty kulinarne,
-zjeżdżalnia wodna,
-dmuchańce,
-gry terenowe – GPS, Grand Pri, 50 – tka, Pchli targ,
-zajęcia „Długopis 3D”
-park linowy,
-wycieczki piesze i wycieczka autokarowa do Kołobrzegu (zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych, Latarni Morskiej, molo), wycieczka do Mierzęcina – kręgielnia i ogrody japońskie,
-gry zespołowe – piłka nożna, siatkówka plażowa,
-baloniada,
-budowanie tratwy,
-zajęcia zręcznościowe – mega budowle z mega skrzynek,
-wyjazd do kręgielni,
- robotyka.






Sportowe wyczyny naszych uczniów
          W ostatnich tygodniach przed zakończeniem roku szkolnego wiele działo się na sportowym podwórku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach. I to dosłownie, bo na naszym szkolnym boisku odbywały się zawody zarówno na szczeblu gminnym jak i powiatowym.
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze w eliminacjach a potwierdzeniem tego są wyniki jakie osiągnęli.
Po udanych eliminacjach powiatowych, nasi sportowcy pod opieką swoich trenerów, brali udział w lekkoatletycznych zawodach międzypowiatowych, które miały miejsce 14 maja w Międzyborowie.
Z dumą możemy się pochwalić, że był to kolejny fantastyczny występ naszych zawodników, z którego przywieźli medale i awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim.
30 maja na stadionie RKS-u Orzeł Warszawa odbył się finał wojewódzki, podczas którego nasi sportowcy, mieli okazję rywalizować z najlepszymi zawodnikami z całego Mazowsza.
Najlepszy wynik osiągnęła uczennica klasy III gimnazjum, Pola Granowska, zdobywając I miejsce i złoty medal w skoku dal.
Niewiele do medalu zabrakło uczniowi klasy III gimnazjum, Jakubowi Trochimowiczowi, który w skoku w dal zajął 4 miejsce. Wszyscy wiemy, że jest to pozycja najbardziej nielubiana przez sportowców.
Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom oraz życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach sportowych.
Poniżej przedstawiamy tabelę z wynikami, na poszczególnych etapach:



Podziękowanie
          Dyrekcja szkoły, uczniowie i rodzice składają serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta i Gminy w Błoniu – za zorganizowanie akcji „Lato w mieście 2019” oraz dowóz dzieci do kina i Warszawy, GKRPA w Błoniu – za dofinansowanie wyżywienia, Sołtysowi Bieniewic, pani Grażynie Kościńskiej za dofinansowanie wyjazdu do "Magicznych Ogrodów" w Janowcu.


Lato w mieście
          Wraz z początkiem wakacji w całej Polsce pełną parą ruszyła akcja "Lato w mieście 2019".
Nasza szkoła w ramach tej akcji również przygotowała wiele atrakcji dla dzieci, które z różnych powodów jeszcze nie wyjechały na wakacje.
Na dobry początek pod troskliwą opieką Pań - Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej, Magdaleny Kacalińskiej, Pauliny Krajewskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss -pojechały do Eldorado - sali zabaw, która mieści się w Galerii Handlowej Bemowo. Tam dzieci bawiły się w bajkowym świecie Małego Żeglarza - ponieważ sala zabaw posiada ponad 400 m2 konstrukcję zabawową stylizowaną na Statek Piracki, w którym znajduje się ogromny labirynt ze zjeżdżalniami, przeciskaczami, mostami, basenem z piłeczkami, torem przeszkód oraz pochylniami imitującymi wodospady. W przerwie dzieci posiliły się smaczną pizzą i pysznym napojem owocowym.
Kolejny wyjazd był również do Warszawy. W Muzeum Warszawy mieszczącym się w Rynku Starego Miasta. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej połączonej ze zwiedzaniem Starego Miasta (młodsze dzieci) oraz grze miejskiej (dzieci starsze).
Gra odbywała się w przestrzeni staromiejskich murów. Ich zadaniem było m.in. wykonanie dekoracyjnego sgraffita czy poprawne ułożenie puzzli, żeby dowiedzieć się jak przed wojną wyglądał dany budynek. Wcielając się w rolę detektywa, zaopatrzony w kompas i lornetkę, rozszyfrowywali nazwy ulic i budowli znajdujących się na Starym Mieście. Młodsi uczniowie również uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której poszukiwały tropów legend warszawskich. Po zakończonych zajęciach wszyscy podziwialiśmy pomnik Warszawskiej Syrenki, kataryniarza oraz eleganckie konne dorożki.
Zgodnie z zapowiedzią prognostyków czerwiec ma być najgorętszym miesiącem lata. Jak do tej pory wszystko się sprawdza. Upały dają się we znaki wszystkim. Każdy w takim dniu myśli tylko o chłodnej kąpieli. Popularnym sposobem spędzania wolnego czasu, szczególnie w upalne wakacje jest basen. My też tak uważamy więc pojechaliśmy do Mszczonowa, gdzie znajduje się profesjonalnie wyposażony kompleks basenów z wykorzystaniem unikatowych, słodkich źródeł termalnych.
Cały kompleks składa się z basenów zjeżdżalni wodnych, sauny, groty solnej, boiska do plażowej piłki siatkowej, placu zabaw dla dzieci oraz wielu innych atrakcji. W taki upalny dzień nikt raczej nie myśli o siatkówce tylko o kąpieli w basenie.
Dzieci z przyjemnością pluskały się w bardzo cieplutkiej wodzie. Bardzo żałowały, że czas pobytu tak szybko upłynął. Chętnie zostałyby tam dłużej.
Magiczne Ogrody w Janowcu położonym koło Kazimierza Dolnego nad Wisłą to wspaniały rodzinny park tematyczny - świetne miejsce rozrywki i rekreacji nie tylko dla dzieci. To tam właśnie spędziliśmy kolejny dzień.














Wyniki konkursu matematycznego
          11 maja w SP w Ożarowie Mazowieckim, 430 uczniów z kilkunastu szkół publicznych i prywatnych z terenu gmin: Błonie, Baranów, Babice Stare, Kampinos, Leszno, Ożarów Mazowiecki i z Pułtuska, uczestniczyło w II etapie konkursu matematycznego MAŁY PITAGORAS i ostatniej edycji konkursu MAŁY EUKLIDES dla uczniów gimnazjum.
Konkurs jest dwuetapowy: w listopadzie lub w grudniu w I etapie szkoły wyłaniają reprezentantów na poziomie poszczególnych klas, w maju w etapie rejonowym wyłaniani są laureaci konkursu.
W tym roku szkolnym do II etapu zakwalifikowało się 82 uczniów klas IV, 82 uczniów klas V, 81 uczniów klas VI, 63 uczniów klas VII, 94 uczniów klas VIII i 28 uczniów klas III gimnazjum. Wśród nich była piątka naszych reprezentantów. Spisali się na medal. A oto wyniki jakie osiągnęli:
- Książek Szymon, klasa IV, zajął I miejsce zdobywając 46 pkt. na 50 pkt. możliwych do zdobycia;
- Ziarno Paweł, klasa VII, zajął III miejsce zdobywając 38 pkt. na 50 pkt.;
- Tachasiuk Maciej,klasa VIII, zajął III miejsce zdobywając 36 pkt. na 50 pkt;
- Pokraśniewicz Jan, klasa VIII, zajął III miejsce zdobywając 35 pkt. na 50 pkt.;
- Olszak Kinga, klasa VI, zdobyła wyróżnienie za dobry wynik tj. 33 pkt.na 50 pkt.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Sukcesy matematyczne naszych uczniów
          Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w konkursach matematycznych spisali się bardzo dobrze osiągając świetne rezultaty.
Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGURA:
- najlepszy wynik w szkole wyróżniony przez organizatora konkursu ADRIAN BURY, klasa IVc - 100 pkt. na 120 pkt. możliwych do zdobycia (wynik bardzo dobry, laureat musiał mieć minimum 111 pkt.);
- trzy wyniki w szkole wyróżnione przez organizatora konkursu :
- SZYMON KSIĄŻEK, klasa IV c - 98,75 pkt. na 120 pkt. możliwych do zdobycia (wynik dobry, wynik bardzo dobry to nie mniej niż 99 pkt.);
- PIOTR SOBIECKI, klasa IIa - 82,50 pkt. na 105 pkt. możliwych do zdobycia (wynik dobry, wynik bardzo dobry to nie mniej niż 82,75 pkt.);
- AMELIA BONIKOWSKA, klasa IIb - 66,25 pkt. na 105 pkt. możliwych do zdobycia (wynik dobry);
Jak łatwo zauważyć Szymon i Piotr otarli się o próg punktowy dla wyniku bardzo dobrego - obu chłopcom zabrakło tylko 0,25 pkt.!!!.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Aktywnie w Beskidach...
          Beskidy to idealne miejsce do uprawiania turystyki aktywnej. Przekonaliśmy się o tym po wycieczce, która miała miejsce w dniach 10 -13 czerwca. Wtedy to klasy VIII i klasy III gimnazjum wybrały się na ostatnią, wspólną wycieczkę w tej szkole - już za kilka dni będą absolwentami naszej szkoły. Pierwszy dzień obejmował wizytę w Bielsku Białej, gdzie może niestandardowo, ale aktywnie spędziliśmy czas, jeżdżąc na gokartach. Jak się okazało była to niesamowita frajda dla wszystkich uczestników wycieczki. Wieczorem dotarliśmy do Międzybrodzia - miejsca naszego zakwaterowania.
Następny dzień to zwiedzanie Wisły ( Perła Beskidu Śląskiego, miejsce zamieszkania naszego słynnego skoczka narciarskiego p. Adama Małysza, słynna skocznia narciarska "Malinka")), Szczyrku , Istebnej ( Kurna Chata, muzeum regionalne) , Koniakowa (słynne koronki koniakowskie - Koniakowska koronka została wpisana do „Księgi rekordów Guinnessa”! Dzieło pięciu koronczarek z Koniakowa ma 5 metrów średnicy, waży 5 kg, składa się 8 tysięcy elementów i 50 km nici. Największa koronka koniakowska świata powstawała prawie pół roku!) .
Trzeci dzień to całodzienny pobyt w Zatorze w największym rodzinny park rozrywki i zarazem największy park rozrywki w Polsce. Tam każdy znalazł coś dla siebie. Pomimo upału wszyscy bawili się doskonale.
Czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy na podziwianiu pięknych, zapierających dech widoków z góry Żar (wjazd kolejką, zjazd na torze saneczkowym) a następnie pokonując trasy w parku linowym (ostatni punkt programu wycieczki). Z całą pewnością nie raz wrócimy wspomnieniami do tej przygody.











I Bieg im. Zygmunta Karlickiego
          Pośród wielu atrakcji i imprez towarzyszących obchodom XXI Dni Błonia, znalazł się między innymi I Bieg im. Zygmunta Karlickiego.
Dystans biegu wynosił 5 km a panujący upał nie pomagał jego uczestnikom. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły - Mateusz Szustkowski - zajął I miejsce, w kategorii uczestników do lat 18. Brawo Mateusz! Gratulacje!!!
Co to był za polonez
          Wszyscy, którzy odwiedzają nasza stronę wiedzą, że w piątek w Błoniu odbył się IV Błoński Festiwal Poloneza i innych Tańców Narodowych, inaugurujący obchody XXI Dni Błonia.
Z każdym rokiem chętnych jest coraz więcej. Świadczy to tylko o tym, że wzrasta popularność i potrzeba organizowania takich przeglądów naszych polskich tańców narodowych.
W tym wydarzeniu, które już przeszło do historii, uczestniczyła nasza szkoła reprezentowana przez uczniów klas III gimnazjum. Szkoły uczestniczące w festiwalu otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki.


Strona 85 z 192 << < 82 83 84 85 86 87 88 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.