W ysoka forma naszych zawodników na inaugurację zawodów sportowych!
W sztafetowych biegach przełajowych nasi młodzi sportowcy byli bezkonkurencyjni zgarnęli pełną pulę - na 3 wystawione zespoły, 3 złote medale!
Jedziemy dalej! - już 11 października etap między powiatowy. Trzymamy kciuki!
4 października grupa 60 uczniów uczestniczyła w sprzątaniu najbliższego otoczenia szkoły w ramach wydarzenia "Sprzątamy Dla Polski" pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego,
Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
W naszej szkole jednym z priorytetów jest kształtowanie u uczniów postaw proekologicznych, stąd kolejna akcja, która miała na celu utrwalanie nawyków dbałości o środowisko i wdrażanie młodego pokolenia do odpowiedzialności za stan przyrody w lokalnym otoczeniu.
Mamy nadzieję, że inni mieszkańcy Bieniewic pójdą za przykładem dzieci i niebawem uda się cieszyć czystym środowiskiem bez odpadów i śmieci.
4 października to Światowy Dzień Zwierząt. Uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami, chcąc świętować ten dzień, udali się do „Wesołej Zagrody” w Drybusie.
W czasie wycieczki dzieci poznały wiele zwierząt i ich zwyczaje.
Pan Mariusz, właściciel „Wesołej Zagrody”, bardzo ciekawie opowiadał o tamarynach czerwononogich, kapucynkach, marmozetach białouchych, kozach pigmejskich i angolskich oraz danielach.
Dzieci miały możliwość karmić zwierzęta a nawet doić krowę.
Był także czas na zabawę na placu zabaw i dyskotekę.
Czas bardzo szybko minął. Dzieci świetnie się czuły pośród zwierząt na łonie natury.
Aż żal było opuszczać gospodarstwo. Zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy wrócili do Bieniewic.🙂
W rzesień to miesiąc, który kojarzy się nie tylko z rozpoczynającą się jesienią - to także miesiąc, w którym swój dzień świętują wszyscy mali i duzi chłopcy. Dzień chłopaka nie może obejść się bez echa w żadnej szkole. Miły upominek i ciekawe atrakcje wprowadzają radosną atmosferę. Jak można urozmaicić ten wyjątkowy dzień?
Dzień chłopaka to doskonała okazja, aby nieco zwolnić szkolny pęd i spędzić miło czas. W klasach dziewczynki pamiętały o swoich kolegach z klasy.
Nasz prężnie działający Samorząd Uczniowski zadbał o to, aby ten dzień był pełen dobrego humoru i radości, a także szczerości w intencjach naszych chłopców i tych dużych. i tych małych. Dopełnieniem była słodka niespodzianka dla wszystkich - bo przecież faceci to łasuchy.
Pamiętano również o nauczycielach i pracownikach szkolnych płci męskiej, którzy nigdy nie są zbyt dorośli, aby cieszyć się z dnia chłopaka.🙂
W dniach 23.09-01.2022 roku odbyła się kolejna edycja obozu Euroweek-Szkoła Liderów, w której wzięło udział 44 uczniów naszej szkoły.
Szeroki program zajęć obejmował udział uczestników w licznych prezentacjach krajów nie tylko Unii Europejskiej ale również całego świata np.: Indonezja, Rumunia, Gruzja, Włochy, Meksyk, Azerbejdżan. Uczniowie poznali różnorodność kulturową i geograficzną w/w państw. Mieli okazję poznać tradycje, religie i zwyczaje z różnych stron świata. Dzięki temu uczyli się tolerancji i szacunku, a jednocześnie podnosili swoje umiejętności języka angielskiego.
Poprzez różnorodne i liczne gry i zabawy językowe uczyli się integracji, pracy w grupie, rozwijali kreatywność i komunikatywność. Mimo różnicy w poziomie umiejętności języka angielskiego uczniowie doskonale radzili sobie w wykonywaniu zadań.
Do aktywnej i twórczej pracy rozgrzewali ich zmotywowani, młodzi i entuzjastyczni wolontariusze, którzy zarażali radością i chęcią do poznawania kultur innych państw a tym samym do nauki języka angielskiego.
Każdy dzień miał swój punkt kulminacyjny czyli Show.
W ostatnim dniu zatytułowany był „Mission impossible”. Uczniowie mieli za zadanie przygotować parodię z jakiegoś nierealnego wydarzenia, tym razem nawet na etapie przygotowań musieli używać tylko języka angielskiego.
Zajęcia kończyło rozdanie certyfikatów potwierdzających uczestnictwo w projekcie. W tym momencie towarzyszyły nam zarazem łzy szczęścia jak i smutku, że to koniec. Pozostaną nam cudowne wspomnienia, wiedza o nowopoznanych krajach, doświadczenie pracy zespołowej i przede wszystkim większa otwartość na używanie języka angielskiego. Jednocześnie musimy potwierdzić, że mieliśmy najlepszych liderów i wolontariuszy pod słońcem. To oni sprawili, że atmosfera była niesamowita. Być może nigdy już ich nie spotkamy, ale na zawsze pozostaną w naszych sercach.
Uśmiechy na twarzach naszych uczniów i ich aktywny udział w całym wydarzeniu są najlepszym dowodem ich zadowolenia z udziału w Obozie Językowym w Różance.
Uczestnicy dziękują dyrektorowi szkoły Panu Markowi Parafiniukowi za umożliwienie udziału w projekcie, Pani Magdalenie Radziszewskiej za zorganizowanie całego wyjazdu, Paniom Lidii Nowakowskiej, Agacie Zasońskiej i Hannie Wasilewskiej – Weiss za towarzyszenie im w tak miłym wyjeździe oraz sprawowanie opieki nad nimi i znajdowanie rozwiązań w każdej sytuacji.
We want to thank everybody who followed our reports, and left likes under our posts.
We hope It helps to advertise Euroweek, which gives unforgettable occasion to practise English in every day life.
E uroweek daje możliwość uczenia się w różnorodny sposób, także poprzez wycieczki. Cudna jesień… piękny, słoneczny i cieplutki dzień…. aż żal nie skorzystać z takiej pogody… więc kilka godzin pozwoliło nam na krótki plenerowy wypad. Wybraliśmy Międzygórze miejscowość leżącą u stóp góry Iglicznej nieopodal naszego obecnego miejsca zamieszkania.
Zachwyciła nas ta bardzo malownicza miejscowość. Spacerując ulicami podziwialiśmy pierwsze oznaki złotej jesieni w górach. Tu i ówdzie można było zobaczyć mieniące się czerwienią i złotem buki, klony, jawor.
Tajemnicze schodki doprowadziły nas do wodospadu Wilczki. Ma on wysokość 22 m i jest drugim co do wielkości w Sudetach. Nad wodospadem znajduje się stalowy mostek dla zwiedzających, można też obserwować go ze specjalnej platformy widokowej. Spadająca z głośnym szumem woda robi wrażenie, zwłaszcza na dzieciach, które aż wstrzymują oddech…
Chociaż byliśmy krótko bo musieliśmy wracać na zajęcia, to i tak było cudnie!
CHCESZ ZMIENIĆ COŚ W SWOJEJ SZKOLE?
CHCESZ ZOSTAĆ NOWYM PRZEWODNICZĄCYM SAMORZĄDU?
W ten sposób zwracano się do wszystkich chętnych, którzy chcieliby zgłosić swoją kandydaturę do samorządu uczniowskiego.
Swoje zgłoszenia kierowano do Pani Barbary Siedleckiej - opiekuna SU. Każdy z kandydatów zobowiązany był do przygotowania swojej kampanii wyborczej i zaprezentowania jej wszystkim uczniom naszej szkoły w dniach 8 – 14.09.2022 roku.
Kandydaci przygotowali plakaty z programem wyborczym oraz osobiście prezentowali je przed społecznością szkolną.
Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, uczniowie przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów..
Komisja wyborcza w składzie: Marta Zaleska, Wanessa Szypuła, Julia Wolska, Emilia Cieślak, Michał Zabost czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów.
Nauczycielami nadzorującymi przebieg wyborów były: Panie Barbara Siedlecka, Hanna Wasilewska-Weiss.
Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego oraz Regulaminem wyborów do SU w roku szkolnym 2022/2023 do Samorządu Uczniowskiego wchodzą osoby o największej liczbie uzyskanych głosów.
Są to:
Miriam Wachowiak – przewodnicząca SU
Xawery Figiel – zastępca przewodniczącej
Lena Adamska – skarbnik
Jakub Banasiuk – sekretarz
Członkowie: Eliza Pokropek, Michał Kubera.
Nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy i życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym.
28 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Jabłka. Wszyscy w tym dniu zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłuszkami. Świętowanie tego dnia miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz zachęcanie do codziennego spożywania jabłek. Nasz kraj należy przecież do największych producentów jabłek w Europie!
Należy wspomnieć, że regularne spożywanie jabłek, może zmniejszyć ryzyko powstawania wielu groźnych chorób.
Pamiętajmy, co mówi stare angielskie przysłowie: „An apple a day keeps the doctor away” – co w tłumaczeniu znaczy: „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”.
Koleżanki i koledzy z Samorządu Uczniowskiego oraz z Koła Wolontariackiego po raz kolejny przygotowali akcję obchodów tego miłego święta.
Zachęcali, aby w tym dniu każdy z uczniów przyszedł do szkoły ubrany w kolorach jabłek z emblematem tego owocu (w nagrodę nie będą pytani na lekcjach) a każda klasa wykonała potrawy z jabłek. Na stołach pojawiły się więc pyszne musy, rogaliki, napoje, rolady, szarlotki.
Nikt nie musiał zachęcać dzieci i pracowników szkoły do zakupienia i skosztowania jabłkowych pyszności tym bardziej, że była to akcja charytatywna. Całkowity dochód w wysokości 1473 zł. przeznaczony jest na szczytny cel – Akcję Sukulu, w ramach której buduje się szkołę w afrykańskiej wiosce Libambami w Zambii.
Inicjatorzy akcji dziękują wszystkim, którzy włączyli się w działanie i swoimi złotówkami zasilili konto budowy szkoły dla afrykańskich dzieci.
Ogromne słowa podziękowania kierują do wszystkich Mam, które przygotowały te słodkie pyszności.
Dziękujemy Państwu za zaangażowanie i poświęcony czas, wielkie serce oraz dobrą wolę.❤️
Dnia 27 września 44-osobowa grupa uczniów klas V i VI naszej szkoły, pod opieką Pań Magdaleny Radziszewskiej, Lidii Nowakowskiej, Agaty Zasońskiej i Hanny Wasilewskiej-Weiss wyruszyła na spotkanie z przygodą językową w ramach programu EUROWEEK Szkoła Liderów.
EUROWEEK jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność, przedsiębiorczość i umiejętność pracy w grupie.
W celu podniesienia umiejętności społeczno-komunikacyjnych uczestników, program EUROWEEK otwiera przestrzeń do rozwijania poczucia pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu integrację grupy i budowanie teamu, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne oraz dyskusje grupowe z wolontariuszami. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim przez wolontariuszy z całego świata.
Za nami ceremonia otwarcia warsztatów językowych. Dziś poznaliśmy wolontariuszy, z którymi spędzimy najbliższe dni. A to wszystko w języku angielskim. Już dzisiaj i uczestnicy mieli próbkę tego co ich czeka w najbliższym czasie.
Jadąc do Różanki, zatrzymaliśmy się w Kłodzku, najważniejszym mieście regionu, położonym w północno-wschodniej części Kotliny Kłodzkiej, w województwie dolnośląskim, u podnóża Gór Bardzkich.
Zwiedziliśmy najważniejsze atrakcje tego uroczego miasta: Most Gotycki oraz Stare Miasto, Kłodzki Ratusz oraz Twierdzę.
27 września klasa 8c miała zaszczyt gościć na zajęciach z doradztwa zawodowego Panią Olgę Szypke, która opowiadała o swoim zawodzie informatyka: programisty, menedżera, analityka, testera. Pani Olga podczas swojej 18-letniej kariery zawodowej zajmowała różne stanowiska zgodne ze swoim wykształceniem.
Kobiety również osiągają sukcesy oraz zarządzają poważnymi projektami ,stanowią one ponad 30% specjalistów w branży IT . Praca jako informatyk przynosi wiele korzyści, takich jak wysokie zarobki, elastyczny czas pracy, możliwość szybkiej zmiany miejsca pracy, czy praca zdalna. Firma, w której pracuje Pani Olga, to nowoczesne biuro przypominające pokład statku kosmicznego, wyposażone jest w wiele udogodnień, począwszy od strefy rozrywkowej, aż po strefę snu.
Wszystkie udogodnienia motywują do efektywnej pracy.
Zawód informatyka może być dla nas szansą w przyszłości.
Bardzo dziękujemy, w imieniu całej klasy Pani Oldze za poświęcony czas, przygotowanie prezentacji oraz przybliżenie nam branży, w której pracuje.
Iga Skrzecz, klasa VIIIc
W dniu 27.09 na zajęciach doradztwa zawodowego w klasach siódmych, Pan Bartosz Kaczyński opowiadał o swojej pracy informatyka oraz jak zaczął interesować się programowaniem.
W praktycznej części lekcji każda grupa dostała stary komputer, aby rozmontować go na części pierwsze i każdą opisać.
Myślę, że zajęcia były interesujące na tyle, że niektórzy z nas powędrują drogą, która doprowadzi ich do zdobycia tego bardzo popularnego zawodu. Już teraz wiemy, że zawody przyszłości będą związane z technologiami i rosnącym rynkiem przetwarzania danych.
Panu Bartoszowi dziękujemy za spotkanie - uczniowie klas VII.