Nadszedł długo oczekiwany przez nas dzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Jest on szczególny dla uczniów klas trzecich, którzy za chwilę staną się absolwentami Gimnazjum. Kończą oni kolejny etap swojego życia, wkraczając w dorosłość przybliżającą się nieubłaganie.
Właśnie we wtorkowe popołudnie spotkaliśmy się, aby pożegnać Ich uroczyście.
W uroczystości wzięli udział dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie klas II oraz zaproszeni goście.
Część oficjalną nasi gimnazjaliści rozpoczęli pięknym Polonezem.
Następnie wręczone zostały nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, reprezentowanie szkoły podczas różnych uroczystości, udział w konkursach i pracę społeczną na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. W dalszej części wręczono rodzicom listy gratulacyjne i podziękowania za pomoc, współpracę i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły. Na zakończenie części oficjalnej odbyła się ceremonia przekazania sztandaru szkoły młodszym kolegom.
W drugiej części absolwenci podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za opiekę, troskę, dbanie o bezpieczeństwo i okazane serce.Przedstawili program artystyczny, zawierający podsumowanie kilkuletniego pobytu w szkole. Pożegnali się z rówieśnikami i nauczycielami. Podziękowali nauczycielom za trzy lata wspólnej pracy, za trud włożony w kształcenie, w wychowanie, życzliwość, zrozumienie i uśmiech. Były wiersze, piosenki i łzy wzruszenia. Poruszającemu pożegnaniu towarzyszyły gratulacje, życzenia, nagrody, wyróżnienia i upominki od uczniów klas II.
Żegnaliśmy tegorocznych absolwentów, gratulując im wytrwałości i życząc samych sukcesów w dalszym życiu. My zaś żegnamy klasę trzecią mottem: ,,Do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć dalej..." Wszystkiego dobrego!!!
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się dnia 22 czerwca 2018 roku
godz. 8.00 - 8.30 - klasy II - III gimnazjum
godz. 9.00 - 10.30 - klasy I - III szkoły podstawowej
godz. 10.30 - 11.30 - klasy IV - VII szkoły podstawowej
13 czerwca 2018 w naszej szkole odbył się pierwszy ważny sprawdzian dla najmłodszych, dający młodym ludziom uprawnienie do jazdy na rowerze.
Był to egzamin praktyczny, na którym uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami, sprytem, uwagą i czujnością.
Przystąpiło do niego 47 uczniów z klas czwartych i 3 uczniów z klas piątych i siódmych, czyli ci, którzy ukończyli 10 rok życia, a także zdali wcześniej część teoretyczną.
Wszyscy przystępujący ukończyli go z wynikiem pozytywnym i czekają z niecierpliwością na odbiór karty rowerowej.
Można będzie ją odebrać w sekretariacie szkoły od 1 lipca 2018 r.
GRATULACJE!!!
15 czerwca grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w XXVI EUROPEJSKICH BIEGACH MŁODYCH OLIMPIJCZYKÓW w Bielicach.
W biegach startowało blisko 2000 biegaczy z ponad 90 szkół.
W tym szczególnym roku - 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - podczas ceremonii otwarcia zawodów widoczne były biel i czerwień - nasze barwy narodowe.
Gościem specjalnym imprezy był mistrz olimpijski w łyżwiarstwie, Zbigniew Bródka.
Reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując czołowe miejsca, za co otrzymywali cenne nagrody rzeczowe:
2 miejsce Maria Krzycka - rower,
3 miejsce Maks Szustkowski - boombox,
6 miejsce Borys Gajek - power bank,
8 miejsce Łukasz Bartko - głośnik,
8 miejsce Jagoda Szulawska - głośnik,
7 miejsce Kacper Dubiel - głośnik,
5 miejsce Michał Ferenc - zegarek sportowy z pulsometrem,
2 miejsce Krystian Kaliszkiewicz - rower.
Wszystkim gratulujemy bardzo serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów.
Nie ma to, jak prawdziwa chęć przygody. Dzięki niej dnia 15 czerwca 2018r., uczniowie klas IIIa i IIIb wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Łodzi, gdzie odwiedzili Muzeum Kinematografii, EC1 Planetarium, Palmiarnię.
Swoją przygodę rozpoczęli przejściem jedną z najdłuższych ulic w Europie – ulicą Piotrkowską, gdzie mogli podziwiać przepiękne kamienice, świadczące o dobrobycie łódzkich przemysłowców.
Po drodze wstąpili na najpiękniejsze podwórko w Łodzi - Pasaż Róży, gdzie ściany budynków zostały szczelnie pokryte kawałkami drobnych, nieregularnie pociętych luster. Kwadraty, prostokąty, romby, trójkąty i wszelkie inne, nieregularnego kształtu kawałki luster o zmiennych wielkościach pokryły fasadę mozaiką.
Spacerując Piotrkowską co chwilę zatrzymywali się by podziwiać ciekawe pomniki - ławeczki, czyli takie, na których można usiąść i odpocząć w trakcie spaceru. Pomniki wykonane z brązu przedstawiające postaci właścicieli fabryk (Henryk Grohman (Polak, Izrael Poznański (Żyd) i Karol Scheibler (Niemiec), słynny pianista Artur Rubinstein, poeta i pisarz Julian Tuwim, pomnik Lampiarza, który wchodząc po drabinie zapala uliczna lampę i wiele innych.
Kiedy popatrzyli pod nogi – na chodniku zobaczyli gwiazdy, w których znajdują się nazwiska sławnych aktorów filmowych, reżyserów, operatorów i scenografów. To słynna Aleja Gwiazd Filmu - bo Łódź to miasto filmu.
Dzieci najbardziej zachwyciły pomniki bohaterów z filmów dziecięcych Misia Uszatka, Plastusia.
Niesamowite wrażenie wywarła na nich egzotyczna roślinność i piękne okazy ryb w Palmiarni, którą zwiedzali. Najstarsze rośliny to ponad 150 letnie palmy. Uzupełniają je wspaniałe bananowce, araukarie, bambusy i figowce. Pod okazałymi koronami kilkudziesięciu roślin miejsce znalazły: storczyki, bromelie, begonie, paprocie oraz krotony.
Kolejnym punktem zwiedzania było Muzeum Kinematografii gromadzące filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane z kinematografią.
Miłośnicy astronomii mieli wspaniałą "ucztę" podczas pobytu w jednym z nowocześniejszych w Europie planetarium, gdzie obejrzeli seans edukacyjny dla dzieci, prezentujący przede wszystkim zagadnienia z tej dziedziny.
Zwiedzanie Łodzi zakończyli pobytem w centrum kultury, rozrywki i handlu, które jest wizytówką miasta -– tętniąca życiem i dobrą energią Manufaktura. Zabytkowe budynki tkalni, przędzalni itp. zostały wspaniale odnowione i zagospodarowane, a wokół dołączyła nowoczesna przestrzeń miejska. Całość robi niesamowite wrażenie! Czerwona, nieotynkowana cegła pozwala poczuć dawny charakter tego miejsca.
Po zjedzeniu obiadu uczestnicy wycieczki wyruszyli w drogę powrotną do domu.
W dniach 11,12 czerwca klasy I - IV miały możliwość uczestniczyć w warsztatach kreatywnych „Mali architekci”.
Wyzwanie nie było łatwe - 3 tys klocków czekało na małych architektów, którzy tworzyli z nich labirynty i inne budowle.
Niesamowity czas na rozwój współpracy w grupie, dobra zabawa połączona z rozwojem kreatywności, pomysłowości i umiejętności pracy w grupie.
Na zakończenie każdy uczestnik dostał pysznego lizaka - oczywiście w kształcie klocka.
Wniedzielę, 10 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w występie artystycznym podczas prezentacji szkół z okazji obchodów XX Jubileuszowych Dni Błonia.
Nasi młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne ( Natalia Baraniak, Iga Mielcarz i Zuzia Ziubińska) i taneczne (układy choreograficzne zaprezentowały dwie grupy – klasy młodsze oraz klasy IV – VII)
Wszyscy stanęli na wysokości zadania – występ był naprawdę udany!. Bardzo przypadł do gustu zgromadzonej licznie przy scenie publiczności, więc wzbudził gorący aplauz widowni, która dzielnie ich wspierała !
Po występie publiczność nagrodziła ich zasłużonymi, gromkimi brawami.
Występ inspirowany był radością ze zbliżających się wakacji oraz potrzebą wyluzowania po roku intensywnej nauki. Było radośnie, śpiewnie i tanecznie.
Rodzicom naszych artystów serdecznie gratulujemy takich zdolnych i pracowitych pociech!.
10 czerwca delegacja naszej szkoły wraz ze sztandarem brała udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych w Wierszach.
Uroczystość rozpoczęła się w południe uroczystym zapaleniem Znicza Miłości Ojczyzny.
Następnie dokonano poświęcenia sztandaru Rady Pamięci Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej.
Po ceremonii poświęcenia sztandaru, przedstawiciele zaproszonych delegacji zostali uhonorowani wbijaniem pamiątkowych gwoździ w drzewcu. Nasza szkoła również znalazła się w gronie wyróżnionych delegacji i przedstawiciel szkoły p. Barbara Siedlecka dokonała symbolicznego wbicia pamiątkowego gwoździa i wpisu do księgi pamiątkowej.
Kolejnym punktem programu była Uroczysta Polowa Msza Święta w intencji Ojczyzny i jej obrońców, której przewodniczył Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz.
Miało miejsce również poświęcenie Pomnika 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, Pamięci Więźniów Koncentracyjnych mieszkańców gminy Czosnów i żołnierzy AK Zgrupowania „Kampinos”.
Po wystąpieniach okolicznościowych, wręczeniu odznaczeń i apelu pamięci złożone zostały wiązanki przed pomnikiem Męczeństwa Narodu Polskiego i 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski.
Delegacje przybyłe na uroczystości w tym i nasza, otrzymały piękne pamiątkowe obrazy - Niepokalane Serce Maryi Opiekunki Niepodległości
Uroczystość zakończył pokaz Musztry Paradnej Szwadronu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego oraz piknik wojskowo – partyzancki.
Rozgrywki sportowe z okazji XX Jubileuszowych Dni Błonia
W dniach 8-10 czerwca odbywają się wyjątkowe bo XX Jubileuszowe Dni Błonia. Program obchodów jest bardzo bogaty i urozmaicony.
W sobotę w zaplanowanym bloku imprez sportowych na Boisku Orlik przy LO im. Wł. Broniewskiego odbywały się zawody sportowe dla uczniów szkół znajdujących się na terenie gminy Błonie.
Nie mogło zabraknąć również naszych uczniów, którzy brali udział w rozgrywkach: "Pochodnia", "Piłka nożna"oraz "Streetbal"l.
Pomimo panującego upału nasi zawodnicy dawali z siebie wszystko co przełożyło się na ostateczne wyniki. Miło nam poinformować, że drużyna mieszana (M. Rączkowska, A. Marciniak, A. Wojciechowska, B. Mordak, D. Franczuk, J. Woźniak, A. Wlazło) zdobyła puchar oraz złote medale za zajęcie I miejsca w grze zespołowej "Pochodnia", która zyskuje coraz szerszą rzeszę fanów wśród dzieci i młodzieży doskonale rozwijając zręczność, celność i orientację przestrzenną zawodników.
Na podium również stanęła drużyna piłki nożnej (J.Janiszewski, Ł. Bartko, W. Chojnacki, A. Radziszewski, M. Wojciechowski, J. Banasiuk, ) zajmując II miejsce. Oprócz medali wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.
Gratulujemy naszym dzielnym sportowcom.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach zaprasza na spotkanie organizacyjne rodziców uczniów, którzy od września rozpoczynają naukę w klasie pierwszej.
Zebranie odbędzie się 20 czerwca (środa) o godz. 18.00 w sali nr 10.